Aukcja nr 70
USD/PLN: 3.370 | EUR/PLN: 4.140 | data: 21-04-2018
827 | Brunszwik-Wolfenbüttel / August Młodszy 1635-1666 talar 1643, Goslar; Aw: Tarcza herbowa, wokoło napis, Rw: Trzy ręce ciągnące liny dzwonu, w tle panorama miasta, wokoło napis; Dav. 6375, Welter 816; srebro 29.05 g;.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
2 000 zł 0 zł
828 | Brunszwik-Wolfenbüttel / August Młodszy 1635-1666 talar pośmiertny 1666, Zellerfeld; Aw: Jedenastowierszowa pozioma inskrypcja, wokoło napis, Rw: Czaszka u podnóża bezlistnego drzewa, wokoło napisy; Dav. 6376, Welte.. |
2 500 zł 0 zł
829 | Brunszwik-Wolfenbüttel / Antoni Ulryk 1704-1714 talar 1710, Zellerfeld; wariant z inicjałami RB; Dav. 2116; Welter 2303; srebro 29.00 g; ciemna patyna |
1 500 zł 0 zł
830 | Brunszwik-Wolfenbüttel / Karol Wilhelm Ferdynand 1780-1806 talar 1796 MC, Braunschweig; Dav. 2173, Welter 2903; srebro 27.81 g; ładny |
500 zł 0 zł
831 | Brunszwik-Lüneburg-Celle / Krystian starszy 1611-1633 talar 1624, Clausthal; Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis, pod popiersiem w otoku litery H-S rozdzielone hakiem, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło; Dav. 6456, Welte.. |
1 250 zł 0 zł
832 | Brunszwik-Lüneburg-Celle / Fryderyk Ulryk 1613-1634 talar 1622, Zellerfeld; Dav. 6303, Welter 1057A; srebro 28.26 g |
III VF |
800 zł 800 zł
833 | Brunszwik-Lüneburg-Celle / Fryderyk Ulryk 1613-1634 talar 1625, Zellerfeld; Dav. 6303; Welter 1057 A; srebro 28.83 g; moneta w ładnym stanie zachowania |
II- EF- |
1 000 zł 850 zł
834 | Brunszwik-Lüneburg-Celle / Fryderyk Ulryk 1613-1634 talar 1625, Zellerfeld; Dav. 6303; Welter 1057 A; srebro 28.96 g; stara patyna |
III+/II- VF+/EF- |
1 250 zł 1 400 zł
835 | Brunszwik-Lüneburg-Celle / Fryderyk Ulryk 1613-1634 talar 1631, Zellerfeld; Dav. 6307, Welter 1057 A; srebro 28.87 g; ciemna patyna |
III+/II- VF+/EF- |
1 250 zł 1 400 zł
836 | Brunszwik-Lüneburg-Celle / Fryderyk von Celle 1636-1648 talar 1639, Clausthal; Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 6494, Welter 1414; srebro 28.89 g; małe uszkodzenie obrzeża widoc.. |
III+/II- VF+/EF- |
2 000 zł 0 zł
837 | Brunszwik-Lüneburg-Celle / Krystian Ludwik 1648-1665 talar 1663, Clausthal; Aw: Tarcza herbowa i napis wokoło, Rw: Koń w otoku w formie wieńca, wokoło napisy; Dav. 6521, Welter 1511; srebro 28.81 g |
1 500 zł 0 zł
838 | Brunszwik-Lüneburg-Calenberg-Hannover / Jan Fryderyk 1665-1679 2/3 talara (gulden) 1678, Hanower; wariant z bujną fryzurą władcy; Dav. -, Welter 1727; srebro 16.67 g |
500 zł 600 zł
839 | Brunszwik-Lüneburg-Calenberg-Hannover / Ernest August 1679-1698 2/3 talara (gulden) 1683, Hanower; Dav.394, Welter 1970; srebro 14.65 g; ryska na rewersie |
III+/II- VF+/EF- |
400 zł 410 zł
840 | Brunszwik-Lüneburg-Calenberg-Hannover / Jerzy Ludwik 1698-1714 talar 1708, Zellerfeld; Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Postać trzymająca drzewko i napis; Dav. 6655, Welter 2143; srebro; ciemna patyna, bardzo ładna moneta w pudeł.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 0 zł
841 | Brunszwik-Lüneburg / Jerzy I 1714-1727 talar 1719 C, Zellerfeld; Dav. 2077, Welter 2231; srebro 29.18 g; ciemna patyna |
III VF |
1 000 zł 0 zł
842 | NIEMCY / Frankfurt- miasto talar 1622, Frankfurt; wariant z łukowatą tarczą herbową na krzyżu, z rombem i rozetką pod datą; Dav. 5289; J.-F. 374 d; srebro 28.17 g; nierówno wycięty krążek |
III VF |
750 zł 0 zł
843 | NIEMCY / Frankfurt- miasto talar 1623, Frankfurt; wariant z owalną tarczą herbową na krzyżu; Dav. 5290, J.-F. 382 h; srebro 28.16 g |
III VF |
700 zł 800 zł
844 | NIEMCY / Frankfurt- miasto talar 1625, Frankfurt; wariant z dużą, łukowatą tarczą herbową na krzyżu; Dav. 5293, J.-F. 389 b; srebro 27.83 g; małe wyszczerbienie widoczne na awersie na godzinie.. |
III+/II- VF+/EF- |
1 000 zł 0 zł
845 | NIEMCY / Frankfurt- miasto dwutalar = 3 1/2 guldena 1866, Frankfurt; AKS 4, Dav. 651, Thun 145; egzemplarz z patyną, bardzo ładnie zachowany i z dużym połyskiem menniczym |
II+/I- EF+/UNC- |
500 zł 800 zł
846 | NIEMCY / Frankfurt- miasto 2 guldeny 1855, Frankfurt; wybite z okazji 300. rocznicy pokoju religijnego w Augsburgu; AKS 42, Dav. 647, Thun 138; pięknie zachowane z ładnym lustrem menniczym |
I- UNC- |
500 zł 700 zł