Aukcja nr 70

USD/PLN: 3.370 | EUR/PLN: 4.140 | data: 21-04-2018
Jesteś w: A70  MONETY ZAGRANICZNE
767 SALZBURG - arcybiskupstwo / Guidobald Graf Thun i Hohenstein 1654-1668
6 dukatów 1655, Salzburg; odmiana średnicy 36 mm; Aw: Herb, wokoło napisy, Rw: Święty Rupert i Św. Wirgiliusz trzymający katedrę, wokoło napis; Fr. 770, Zöttl 1746,..
40 000 zł
0 zł
768 SALZBURG - arcybiskupstwo / Maksymilian Gandolf graf Kuenburg 1668-1687
talar 1671, Salzburg; Aw: Madonna z dzieciątkiem i napisy Rw: Stojący św. Rudbert, wokoło napis; Dav. 3508, Probszt 1655, Zöttl 1995; srebro 18.59 g; ładnie zachowany
1 000 zł
1 200 zł
769 SALZBURG - arcybiskupstwo / Maksymilian Gandolf graf Kuenburg 1668-1687
półtalar 1668, Salzburg; odmiana z św. Rupertem i Św. Vergiliuszem vis a vis; Probszt 1665, Zöttl 2005; srebro 14.55 g; stara patyna, bardzo ładny
600 zł
750 zł
770 SALZBURG - arcybiskupstwo / Maksymilian Gandolf graf Kuenburg 1668-1687
półtalar 1682, Salzburg; odmiana z napisem ...EX COMIT... na awersie; Probszt 1663a, Zöttl 1989; srebro 14.18 g; małe wyszczerbienie widoczne na obrzeżu rewersu na g..
600 zł
650 zł
771 SALZBURG - arcybiskupstwo / Jan Ernest graf Thun i Hohenstein 1687-1709
talar 1694, Salzburg; Aw: Madonna z dzieciątkiem i napisy Rw: Stojący św. Rudbert, wokoło napis; Dav. 3510, Probszt 1800, Zöttl 2166; srebro 29.48 g; stara patyna, m..
1 000 zł
0 zł
772 SALZBURG - arcybiskupstwo / Jan Ernest graf Thun i Hohenstein 1687-1709
talar 1698, Salzburg; Aw: Madonna z dzieciątkiem i napisy Rw: Stojący św. Rudbert, wokoło napis; Dav. 3510, Probszt 1804, Zöttl 2170; srebro 29.45 g; minimalne wady ..
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
900 zł
773 SALZBURG - arcybiskupstwo / Jan Ernest graf Thun i Hohenstein 1687-1709
talar 1699, Salzburg; Aw: Madonna z dzieciątkiem i napisy Rw: Stojący św. Rudbert, wokoło napis; Dav. 3510, Probszt 1805, Zöttl 2171; srebro 28.85 g; bardzo ładny
1 000 zł
950 zł
774 SALZBURG - arcybiskupstwo / Jan Ernest graf Thun i Hohenstein 1687-1709
talar 1708, Sazburg; Aw: Madonna z dzieciątkiem i napisy Rw: Stojący św. Rudbert, wokoło napis; Dav. 1234, Probszt 1814, Zöttl 2180; srebro 28.81 g; moneta w bardzo ..
1 000 zł
1 100 zł
775 SALZBURG - arcybiskupstwo / Jan Ernest graf Thun i Hohenstein 1687-1709
półtalar 1700, Salzburg; Aw: Tarcza herbowa, wokoło napis, Rw: Św. Rupert i Św. Vergiliusz vis a vis, wokoło napis; Probszt 1821, Zöttl 2187; srebro 14.30 g; bardzo ..
II/II+
EF/EF+
600 zł
850 zł
776 SALZBURG - arcybiskupstwo / Franciszek Antoni książę Harrach 1709-1727
talar 1716, Salzburg; portret autorstwa P. H. Millera z gwiazdą pod popiersiem, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 1237, Pr..
1 000 zł
1 300 zł
777 SALZBURG - arcybiskupstwo / Zygmunt Krzysztof graf Schrattenbach 1753-1771
talar 1754, Salzburg; Aw: Madonna z Dzieciątkiem na portrecie trzymanym przez anioła, z prawej tarcza herbowa, wokoło napis, Rw: Święty Rupert, wokoło napis; Dav. 12..
II/II-
EF/EF-
1 000 zł
1 500 zł
778 SALZBURG - arcybiskupstwo / Zygmunt Krzysztof graf Schrattenbach 1753-1771
talar 1757, Salzburg; odmiana z sygnaturą pod popiersiem, Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis, Rw: Święty Rupert siedzący w prawo, wokoło napis, w odcinku u dołu S R..
1 000 zł
1 300 zł
779 SALZBURG - arcybiskupstwo / Zygmunt Krzysztof graf Schrattenbach 1753-1771
talar 1758, Salzburg; Aw: Madonna z Dzieciątkiem na portrecie trzymanym przez anioła, z prawej tarcza herbowa, wokoło napis, Rw: Święty Rupert stojący w lewo, wokoło..
800 zł
700 zł
780 SALZBURG - arcybiskupstwo / Hieronim Józef Franciszek graf Colloredo 1772-1803
talar 1792, Salzburg; Aw: Popiersie w prawo, u dołu sygnatura M, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, pod nią data; Dav. 3508, Probszt 2446, Zöttl 3232; srebro 28.00 g;..
800 zł
675 zł
781 SALZBURG - arcybiskupstwo / Hieronim Józef Franciszek graf Colloredo 1772-1803
talar 1800, Salzburg; Aw: Popiersie w prawo, u dołu sygnatura M, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, pod nią data; Dav. 1265, Probszt 2454, Zöttl 3240; srebro 27.69 g;..
II/II+
EF/EF+
800 zł
650 zł
782 OŁOMUNIEC - biskupstwo / Karol III Józef Lotaryński 1695-1711
talar 1704, Kromieryż; Dav. 1208, Suchomel/Videman 574; srebro 28.28 g; ładny egzemplarz
1 250 zł
2 200 zł
783 OŁOMUNIEC - biskupstwo / Karol III Józef Lotaryński 1695-1711
talar 1706, Kromieryż; Dav. 1211, Suchomel/Videman 576; srebro 28.53 g; ciemna patyna, drobne mennicze wady stempla na awersie
1 000 zł
1 500 zł
784 OŁOMUNIEC - biskupstwo / Karol III Józef Lotaryński 1695-1711
talar 1707, Kromieryż; Dav. 1211, Suchomel/Videman 577; srebro 28.35 g; stara patyna
1 000 zł
1 600 zł
785 OŁOMUNIEC - biskupstwo / Wolfgang Schrattenbach 1711-1738
talar 1716, Kromieryż; Dav. 1216, Suchomel/Videman 742; srebro 28.35 g; na awersie grafitti z prawej strony, patyna
1 000 zł
1 400 zł
786 OŁOMUNIEC - biskupstwo / Wolfgang Schrattenbach 1711-1738
talar 1719, Kromieryż; Dav. 1218, Suchomel/Videman 744; srebro 28.68 g; wada krążka na awersie, stara, ładna patyna
1 000 zł
1 800 zł