Aukcja nr 70

USD/PLN: 3.370 | EUR/PLN: 4.140 | data: 21-04-2018
Jesteś w: A70  MONETY ZAGRANICZNE  AUSTRIA
667 AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand I 1521-1564
talar 1543, Linz; Aw: Popiersie w lewo i napis wokoło, Rw: Orzeł z tarczą herbową na piersi i napis wokoło; Dav. 8016, Voglh. 53/II; srebro 28.83 g; umyty, ale rzadki
4 000 zł
4 000 zł
668 AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand I 1521-1564
1/4 talara 1546, Joachimsthal (znak menniczy: wielbłąd), Aw: Popiersie w prawo, po bokach data 15-46, wokoło FERDIN D G ROM BOE HV &z R, Rw: Czteropolora tarcza herb..
2 000 zł
2 200 zł
669 AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand I 1521-1564
talar 1557, Hall; Aw: Półpostać księcia i napis w otoku, Rw: Orzeł, pod nim jabłko królewskie, wokoło napis; Dav. 8027, M.-T. 122; srebro 29.36 g; ciemna patyna
III/III+
VF/VF+
1 250 zł
1 500 zł
670 AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand I 1521-1564
talar bez daty, Linz; Aw: Półpostać księcia i napis w otoku (odmiana z legendą na awersie ...BO DA G REX), Rw: Orzeł z tarczą herbową, wokoło napis; Dav. 8014, Voglh..
1 250 zł
1 000 zł
671 AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand II 1564-1595
talar bez daty, Hall; Aw: Półpostać księcia i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa, w otoku napis; M.-T. 270 var., Dav. 8097; srebro 28.30 g; bardzo ładny
II-/III+
EF-/VF+
800 zł
800 zł
672 AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand II 1564-1595
talar, bez daty, Ensisheim; Aw: Półpostać księcia i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa, w otoku napis; Dav. 8092, M.-T. 578; srebro 27.58 g; uszkodzony na obrzeżu
700 zł
0 zł
673 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
dwutalar 1604, Hall; Aw: Popiersie w prawo, pod nim data, wokoło napis; Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3004, M.-T. 364; srebro 56.48 g; stara patyna
4 000 zł
3 200 zł
674 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1592, Kutná Hora; Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis; Rw: Dwugłowy Orzeł pod koroną, wokoło napis; Dav. 8079, Halačka 366; srebro 28.98 g; ładnie zachowany
2 000 zł
5 500 zł
675 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1598, Kutná Hora; Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis; Rw: Dwugłowy Orzeł pod koroną, wokoło napis; Dav. 8079, Halačka 366; srebro 28.52 g
700 zł
700 zł
676 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1602, Krzemnica; Aw: Popiersie, napis wokoło, Rw: Orzeł dwugłowy pod koroną, po jego bokach litery K-B, napis wokoło; Dav. 3013, Huszár 1030; srebro 27.94 g; c..
II-/III+
EF-/VF+
1 500 zł
1 450 zł
677 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1603, Krzemnica; Aw: Popiersie, napis wokoło, Rw: Orzeł dwugłowy pod koroną, po jego bokach litery K-B, napis wokoło; Dav. 3013, Huszár 1030; srebro 27.57 g; d..
II-/III+
EF-/VF+
1 250 zł
0 zł
678 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1603, Hall; Aw: Popiersie w prawo, pod nim data, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3005, M.-T. 374; srebro 27.95 g; bardzo ładny
1 250 zł
1 600 zł
679 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1603, Hall; Aw: Popiersie w prawo, pod nim data, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3005, M.-T. 374; srebro 28.38 g; ładnie zachowany
1 250 zł
1 500 zł
680 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1604, Hall; Aw: Popiersie w prawo, pod nim data, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3005, M.-T. 375; srebro 28.46 g; ładny
1 000 zł
1 600 zł
681 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1605, Hall; Aw: Popiersie w prawo, pod nim data, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3005, M.-T. 376; srebro 28.83 g; stara patyna, ładnie zac..
1 500 zł
1 500 zł
682 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1607, Hall; odmiana z datą w napisie otokowym na awersie, Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3006, M.-T. 379; srebro 2..
II/II-
EF/EF-
1 500 zł
1 450 zł
683 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
II-/III+
EF-/VF+
1 250 zł
1 500 zł
684 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1609, Hall; Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3006, M.-T. 382; srebro 28.50 g; tło przetarte
1 000 zł
1 400 zł
685 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1610, Hall; odmiana z datą w otoku, Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3006, M.-T. 384; srebro 28.51 g; stara patyna
1 500 zł
1 500 zł
686 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1611, Ensisheim; Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis; Dav. 3035, M.-T. 589; srebro 28.66 g; miejscowa patyna, ładny egzemplarz
III+/II-
VF+/EF-
1 250 zł
1 450 zł