Aukcja nr 70

USD/PLN: 3.370 | EUR/PLN: 4.140 | data: 21-04-2018
Jesteś w: A70  POLSKA od XVI wieku
377 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
6 000 zł
8 000 zł
378 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
1/3 talara 1754, Drezno; Kahnt 554; wybite odwróconym stemplem, bardzo ładny stan zachowania
2 000 zł
2 600 zł
379 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
talar 1754, Lipsk; Aw: Popiersie i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC (Ernest Dietrich Croll, zarządca mennicy w Lipsku) i napis wokoło; Kahnt 675, Schne..
III+/II-
VF+/EF-
6 000 zł
6 600 zł
380 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk; masywne popiersie króla; Kahnt 683 var. f, Kop. 2124 (R5), Tyszkiewicz 20 mk; patyna, rzadki rocznik, bardzo ładnie zachowana mon..
2 500 zł
0 zł
381 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1754, Lipsk; średnie, buldogowate popiersie króla z owalnym naramiennikiem; Kahnt 687 var. f; bardzo ładny
I-/II+
UNC-/EF+
750 zł
1 200 zł
382 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1754, Lipsk; szeroka głowa króla i owalny przekrój naramiennika zbroi; Kahnt 687 var. a; piękny
600 zł
1 400 zł
383 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1754, Lipsk; wąskie popiersie z owalnym, żeberkowanym przekrojem naramiennika zbroi; Kahnt 687 var. b; piękny
500 zł
2 000 zł
384 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1754, Lipsk; szerokie popiersie króla i owalne zakończenie naramiennika zbroi; Kahnt 687 var. j; piękny
500 zł
1 600 zł
385 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1755, Lipsk; masywne popiersie króla w szerokiej koronie, kropka pod zapinką króla; Kahnt 688 var. d; delikatna patyna, pięknie zachowany
1 000 zł
900 zł
386 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1755, Lipsk; szerokie popiersie z owalnym przekrojem naramiennika zbroi; Kahnt 688 var. c; piękny
500 zł
650 zł
387 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1755, Lipsk; masywne popiersie króla w szerokiej koronie, zapinka z trzema kropkami; Kahnt 688 var. d; piękny
400 zł
875 zł
388 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1756, Lipsk; szerokie popiersie króla z szeroką koroną bez obcięcia naramiennika zbroi, pod zapinką kropka; Kahnt 689 var. c; wyśmienity egzemplarz z pięknym bla..
1 000 zł
1 400 zł
389 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1756, Lipsk; masywne popiersie z nieco owalną koroną, gałązki wieńca skierowane ku koronie; Kahnt 689 var. e; piękny
500 zł
1 050 zł
390 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
ort 1756, Lipsk; duże popiersie króla; Kahnt 689 var.c; wybite na obciętym krążku, ale bardzo ładne
II/II+
EF/EF+
300 zł
1 500 zł
391 August III 1733-1763 / monety pamiątkowe
gulden zaślubinowy (2/3 talara) 1747, Drezno; moneta wybita na pamiątkę ślubu Fryderyka Christiana z Anną Bawarską; Kahnt 657, Kop. 11543 (R3); ciemna patyna, ładny ..
1 250 zł
2 000 zł
392 August III 1733-1763 / monety pamiątkowe
dwugrosz pamiątkowy 1747, Drezno; moneta wybita na pamiątkę ślubu Fryderyka Christiana z Anną Bawarską; Kahnt 658, Kop. 11542 (R3); subtelna patyna, wyśmienity stan ..
2 000 zł
1 800 zł
393 August III 1733-1763 / miasto Gdańsk
ort 1759, Gdańsk; odmiana z literami CHS (inicjałami zarządcy mennicy Konrada Henryka Schwerdtnera) pod herbem Gdańska, CNG.417, Kahnt 722 var. c - rozeta spina płas..
I-/II+
UNC-/EF+
4 000 zł
0 zł
394 August III 1733-1763 / miasto Gdańsk
ort 1760, Gdańsk; odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi i datą u góry, pod tarczą herbową inicjały R E CE (Rudolfa Ernsta Ceckermann’a); CNG 421, Kahnt 725,..
1 000 zł
1 050 zł
395 August III 1733-1763 / miasto Gdańsk
szóstak 1760, Gdańsk; odmiana z obwódkami, pod tarczą herbową inicjały R E CE; CNG 410, Kahnt 728 var. a, Merseburger 1799; bardzo ładnie zachowany
500 zł
700 zł
396 August III 1733-1763 / miasto Gdańsk
trojak 1758, Gdańsk; cyfra 3 pod herbem Gdańska na rewersie; Iger G.58.1.a (R), Kahnt 735, CNG 407; subtelna patyna, piękny
1 250 zł
1 150 zł