Aukcja nr 70
USD/PLN: 3.370 | EUR/PLN: 4.140 | data: 21-04-2018
257 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie dwugrosz 1565, Wilno; końcówki napisów L / LITV; Kop. 3299 (R5), Cesnulis-Ivanauskas 7SA2-1 (RR), Tyszkiewicz 10 mk; drobne mennicze wady krążka, ale bardzo rzadki n.. |
III VF |
3 000 zł 3 600 zł
258 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1546, Wilno; odmiana z datą w otoku, bez poziomych poprzeczek w literach A po obu stronach monety; Kop. 3279 (R4), Cesnulis-Ivanauskas 5SA2-1 (.. |
2 500 zł 3 600 zł
259 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1548, Wilno; końcówki napisów L/LITVA; Kop. 3282 (R), Cesnulis-Ivanauskas 5SA8-4; piękny egzemplarz z głebokim blaskiem menniczym |
I- UNC- |
1 500 zł 2 800 zł
260 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1566, Tykocin; końcówki L/LITV, odmiana z dużym herbem Jastrzębiec (wojewody krakowskiego Stanisława Myszkowskiego); Kop. 3284 (R5), Cesnulis-I.. |
3 000 zł 0 zł
261 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską, 1566, Tykocin; końcówki L/LI, odmiana z dużym herbem Kolumny (rodu Jagiellonów); Kop. 3283 (R), Cesnulis-Ivanauskas 5SA13-6 (R); piękny |
II+ EF+ |
600 zł 950 zł
262 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1566, Tykocin; końcówki L/LITV, odmiana z herbem Kolumny; Kop. 3283 (R), Cesnulis-Ivanauskas 5SA15-6 (R); bardzo ładny |
750 zł 1 000 zł
263 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską, 1567, Tykocin; młode popiersie króla z prążkowaną szyją, końcówki L/LI; Kop. 3286 (R), Cesnulis-Ivanauskas 5SA22-9 (R); piękny |
II+ EF+ |
600 zł 1 600 zł
264 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1568, Tykocin; końcówki napisów L/LIT, po LIT wariant z rozetką; Kop. 3287 (R), Cesnulis-Ivanauskas 5SA45-14; ładny |
750 zł 650 zł
265 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1545, Wilno; odmiana z tytulaturą króla po stronie Pogoni, końcówki L/LITVA; Kop. 3235 (R7), Cesnulis-Ivanauskas 4SA8-3 (RR), Tyszkiewicz 30 mk; rzadki i pi.. |
II+ EF+ |
2 500 zł 4 400 zł
266 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1545, Wilno; odmiana z tytulaturą króla po stronie Orła, bardzo rzadki wariant z końcówkami L/LIT6; Kop. 3236 (R7), Cesnulis-Ivanauskas 4SA333-4 (RRR), Tysz.. |
III/III+ VF/VF+ |
1 500 zł 2 300 zł
267 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1566, Tykocin; odmiana z herbem Jastrzębiec; na rewersie MONETA MAGNI DVCAT LIT; Kop. 3274 (R5), Cesnulis-Ivanauskas 4SA177-49 (R), Tyszkiewicz 12 mk; rzadk.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 600 zł
268 | Zygmunt II August 1545-1572 / miasto Gdańsk trojak 1557, Gdańsk; popiersie króla w obwódce; Iger G.57.1.a (R4), Kop. 7367 (R3), CNG 92.b var., Tyszkiewicz 3 mk; rzadki |
2 000 zł 3 000 zł
269 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 1/2 franka 1589 / M, Tuluza; data w otoku; Duplessy 1131, Kop. 10364 (R2); ciemna patyna, bardzo ładne |
600 zł 480 zł
270 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 1/4 franka 1591 / M, Tuluza; Duplessy 1161, Kop. 10296 (R3); ciemna patyna, nieco wyszczerbiony krążek, ale rzadki nominał, ładnie zachowany |
650 zł 0 zł
271 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 1/4 ecu 1582 / 9, Rennes; Duplessy 1133, Kop. 10386 (R2); bardzo ładnie zachowany egzemplarz |
500 zł 420 zł
272 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 1/4 ecu 1588 / C, Caen; Duplessy 1133, Kop. 10399 (R2); bardzo ładna moneta z połyskiem menniczym |
500 zł 400 zł
273 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk; odmiana bez znaku Kawka nad głową Chrystusa (moneta bita pod zarządem mennicy K. Goebla), na awersie głowa przerywa wewnętrzną obwódkę.. |
III+/II- VF+/EF- |
1 250 zł 1 300 zł
274 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk; odmiana z kawką na awersie po lewej stronie głowy Chrystusa (moneta bita pod zarządem mennicy W. Tallemanna); H.-Cz. -, Kop. 7391 (R4).. |
III VF |
2 500 zł 4 400 zł
275 | Gdańsk w oblężeniu 1577 szeląg oblężniczy 1577, Gdańsk; krzyżyki jako przerywniki; CNG 103d, Kop. 7387 (R3), Tyszkiewicz 3 mk; ciemna patyna, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną AU55, bardz.. |
I/I- UNC/UNC- |
5 000 zł 7 000 zł
276 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1582, Olkusz; duża głowa króla, rozetka po GROS; Iger O.82.5.p (R1), Kop. 519 (R1); pięknie zachowany |
I- UNC- |
2 000 zł 3 000 zł