Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
890 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 rubel koronacyjny 1883 ЛШ, Petersburg; Bitkin 217, Kazakov 606-609; bardzo ładny, miejscowa patyna |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 300 zł
891 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 rubel 1894 АГ, Petersburg; Bitkin 78, Kazakov 796; bardzo ładny i rzadki rocznik, subtelna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
2 500 zł 3 000 zł
892 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 25 kopiejek 1893 АГ, Petersburg; Bitkin 96 (R), Kazakov 780; rzadki rocznik, ładnie zachowany, patyna |
II+ EF+ |
800 zł 1 050 zł
893 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 10 rubli 1910 ЭБ; Fr. 179, Bitkin 15 (R), Kazakov 376; złoto, rzadkie i bardzo ładne, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS62 |
I- UNC- |
8 000 zł 8 250 zł
894 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 5 rubli 1910 ЭБ, Petersburg; Fr. 180, Bitkin 36 (R), Kazakov 377; złoto, rzadkie i pięknie zachowane, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS64 |
I/I- UNC/UNC- |
5 000 zł 5 000 zł
895 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 rubel pamiątkowy 1898, Pomnik Aleksandra II / Kreml; na rancie (А•Г); Bitkin 323 (R), Kazakov 131; wybity stemplem lustrzanym, po przetarciu pozostały mikrorysy, rzad.. |
I- UNC- |
12 500 zł 12 000 zł
896 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 rubel 1907 ЭБ, Petersburg; Bitkin 61, Kazakov 326; bardzo ładnie zachowane |
II+/I- EF+/UNC- |
1 250 zł 2 400 zł
897 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 50 kopiejek 1914, Petersburg; Bitkin 94 (R), Kazakov 463; pięknie zachowane z dużym blaskiem menniczym |
I UNC |
600 zł 1 300 zł
898 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 3 kopiejki 1915, Petersburg; Bitkin 228, Brekke 92, Kazakov 484; wyśmienicie zachowane, w pudełku firmy PCGS z oceną MS66 BN |
I UNC |
500 zł 600 zł
899 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 FAŁSZERSTWO - 1 kopiejka 1898, z orłem pruskim i napisem wspak; Brekke 5, Bitkin 379 (R2), Kazakov 139; miedź, obrzeże ząbkowane, bardzo rzadka emisja próbna wykonana.. |
300 zł 0 zł wycofane
900 | ROSJA / RSFSR 1918-1922 1 rubel 1921 АГ, Petersburg; odstęp po СТРАН, brakująca perełka na stronie odwrotnej po prawej; Fedorin 1; pięknie zachowane |
I UNC |
400 zł 800 zł
901 | SIEDMIOGRÓD / Zygmunt Batory 1581-1602 dukat 1591; Fr. 297, Resch 70-73 (nie notuje takiej odmiany interpunkcji); złoto 3.44 g, lekko gięty, ale przyzwoicie zachowany |
III+/II- VF+/EF- |
4 000 zł 0 zł
902 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) 20 dolarów 1850, Filadelfia; Fr. 169; złoto 33.42 g, bardzo ładne, rzadkie w tym stanie zachowania |
II+ EF+ |
8 000 zł 13 000 zł
903 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) 2 1/2 dolara 1856, Filadelfia; Fr. 114; złoto 4.16 g, pięknie zachowane |
I- UNC- |
3 000 zł 2 800 zł
904 | SZWAJCARIA / Zürich - miasto klipa szeląga miejskiego 1589; HMZ 2-1130n; srebro 1.71 g, lekko pogięta, ale bez wytarć, bardzo rzadka |
III VF |
1 500 zł 3 800 zł
905 | SZWECJA / Gustaw II Adolf 1611-1632 dukat 1632, Mainz; Aw: Popiersie w wieńcu laurowym w prawo; Rw: Pod koroną prosta pięciopolowa tarcza herbowa ozdobiona dokoła; Fr. 1694b, AAJ 5; złoto 3.47 g, minima.. |
II+ EF+ |
6 000 zł 8 000 zł
906 | WĘGRY / Ferdynand I 1526-1564 dukat 1535 KB, Krzemnica; Huszar 895, Fr. 48, złoto 3.54 g, pięknie zachowany z blaskiem menniczym |
II+/I- EF+/UNC- |
5 000 zł 5 500 zł
907 | PAŃSTWO KOŚCIELNE (WATYKAN) / Klemens XII 1730-1740 1/2 piastry 1733 (AN IV), Rzym; Berman 2618; srebro 14.74 g, ładnie zachowane, patyna |
500 zł 925 zł
908 | PAŃSTWO KOŚCIELNE (WATYKAN) / Benedykt XIV 1740-1758 doppio giulio 1753, Rzym; Berman 2743, CNI 323; srebro 5.31 g, ładnie zachowane, patyna |
500 zł 675 zł
909 | WŁOCHY / Wielkie Księstwo Etrurii, Cosimo III de Medici 1670-1723 piastra 1676, Florencja; Dav. 4209, CNI 6; srebro 30.13 g, przyzwoity stan zachowania, rzadka |
III- VF- |
500 zł 400 zł