Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w:
A69
› ŚREDNIOWIECZE
› POLSKA
› Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
179 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Mazowsze; brakteat koniec XIII w.; Trzy krzyże połączone podstawami; Kop. 311a, Wieleń 90; srebro 0.16 g, przyzwoicie zachowany, patyna |
III VF |
300 zł 480 zł
180 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy XIII/XIV w.; Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami; podobny do Fbg 885,.. |
II- EF- |
300 zł 550 zł
181 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy XIII/XIV w.; Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami; podobny do Fbg 885,.. |
II- EF- |
250 zł 360 zł
182 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk; brakteat anonimowy; Wieża bramna z czterema blankami, w prześwicie słup; Fbg 887, Saurma-Jeltsch 166; srebro 15 mm, 0.19 g, patyna |
250 zł 0 zł
183 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Uncjalna, zamknięta litera Є; brak analogii w literaturze i skarbach; srebro 17 mm, 0.22 g, zielona patyna |
300 zł 440 zł
184 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Krakowskie; brakteat 3. ćwierć XIII w.; Smok z podwiniętym ogonem stojący w lewo, z głową ziejącą ogniem zwróconą do tyłu, w polach dwie kulki; Kop. 302be; srebro 0.1.. |
800 zł 700 zł
185 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Północno-zachodnia Polska; brakteat 2. połowa XIII w.; Korona z niską skąpą obręczą, środkowym słupem zakończonym kulką i dwoma liliowatymi fleuronami po bokach; brak.. |
III VF |
250 zł 0 zł
186 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w.; Krzyż grecki o rozszerzonych końcach ramion, w przeciwległych kątach półksiężyc i sześci.. |
II- EF- |
300 zł 240 zł
187 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat po 1257 r.; Brama z łukowatym prześwitem i blankami, w bramie pierścień z trzema klejnotami; BRP Prusy N3b, Kop. 8990y, Wieleń 113; srebro 0.13 g, delikatnie.. |
300 zł 0 zł
188 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Zakon Krzyżacki; brakteat ok. 1267/8-1277/8; Arkady z krzyżykami i kulką u góry; BRP Prusy T4.2, Kop. 8995c, Sarbsk 38a, Wieleń 30; srebro 17 mm, 0.22 g, fragment koł.. |
250 zł 0 zł
189 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Zakon Krzyżacki; brakteat ok. 1277/8-1287/8; Krzyż na arkadzie, po bokach kulki, u dołu gwiazda; BRP Prusy T5, Kop. 8988 (R1), Wieleń 23); srebro 0.23 g, bardzo ładni.. |
II- EF- |
250 zł 0 zł