Aukcja nr 68

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
Jesteś w: A68  MEDALE  POLSKA  Polska pod zaborami
835 POLSKA / Polska pod zaborami
medal z 1842 r. autorstwa Józefa Majnerta wykonany w uznaniu zasług Samuela Teofila Linde; Aw: Głowa Linde’go w lewo, SAMUEL THEOPHILUS DE LINDE / NATUS THORUNI A 17..
2 800 zł
2 600 zł
836 POLSKA / Polska pod zaborami
medal z 1859 r. autorstwa Antoine’a Bovy’ego (1794-1877), wybity przez Komitet Emigracyjny dla uczczenia sir Dudleya C. Stuarta, wiernego przyjaciela Polski; Aw: Pop..
1 250 zł
0 zł
837 POLSKA / Polska pod zaborami
medal z 1867 r. autorstwa Karola Radnitzky’ego wybity nakładem Gminy Kraków w podzięce Zofii hrabinie Potockiej; Aw: Popiersie hrabini w lewo w chuście na głowie, wo..
2 000 zł
2 800 zł
838 POLSKA / Polska pod zaborami
medal z 1877 r. autorstwa Karola Radnitzky’ego wybity na pamiątkę Wystawy Rolniczej i Przemysłowej we Lwowie; Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku WŁODZIMIERZ HRABI..
I/I-
UNC/UNC-
2 500 zł
2 600 zł
839 POLSKA / Polska pod zaborami
medal z 1880 r. autorstwa W. A. Malinowskiego wybity z okazji 50. rocznicy powstania listopadowego; Aw: Polonia stojąca na wprost w kolczudze i sukni, trzymająca mie..
I-/II+
UNC-/EF+
800 zł
1 000 zł
840 POLSKA / Polska pod zaborami
jednostronny medal z 1886 r. wybity nakładem w Głowackiego w Wiedniu i ofiarowany księżnej Jadwidze Sapieha przez miasto Lwów; Popiersie w mantylce w lewo, sygnatura..
I/I-
UNC/UNC-
900 zł
1 600 zł
841 POLSKA / Polska pod zaborami
medal z 1918 r. autorstwa Oertela wybity z okazji 350. lecie Gimnazjum w Toruniu; Aw: Widok budynku gimnazjalnego, powyżej Hermes lecący z herbem miasta, w odcinku 8..
300 zł
460 zł