Aukcja nr 68
USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
835 | POLSKA / Polska pod zaborami medal z 1842 r. autorstwa Józefa Majnerta wykonany w uznaniu zasług Samuela Teofila Linde; Aw: Głowa Linde’go w lewo, SAMUEL THEOPHILUS DE LINDE / NATUS THORUNI A 17.. |
I UNC |
2 800 zł 2 600 zł
836 | POLSKA / Polska pod zaborami medal z 1859 r. autorstwa Antoine’a Bovy’ego (1794-1877), wybity przez Komitet Emigracyjny dla uczczenia sir Dudleya C. Stuarta, wiernego przyjaciela Polski; Aw: Pop.. |
1 250 zł 0 zł
837 | POLSKA / Polska pod zaborami medal z 1867 r. autorstwa Karola Radnitzky’ego wybity nakładem Gminy Kraków w podzięce Zofii hrabinie Potockiej; Aw: Popiersie hrabini w lewo w chuście na głowie, wo.. |
I UNC |
2 000 zł 2 800 zł
838 | POLSKA / Polska pod zaborami medal z 1877 r. autorstwa Karola Radnitzky’ego wybity na pamiątkę Wystawy Rolniczej i Przemysłowej we Lwowie; Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku WŁODZIMIERZ HRABI.. |
I/I- UNC/UNC- |
2 500 zł 2 600 zł
839 | POLSKA / Polska pod zaborami medal z 1880 r. autorstwa W. A. Malinowskiego wybity z okazji 50. rocznicy powstania listopadowego; Aw: Polonia stojąca na wprost w kolczudze i sukni, trzymająca mie.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
800 zł 1 000 zł
840 | POLSKA / Polska pod zaborami jednostronny medal z 1886 r. wybity nakładem w Głowackiego w Wiedniu i ofiarowany księżnej Jadwidze Sapieha przez miasto Lwów; Popiersie w mantylce w lewo, sygnatura.. |
I/I- UNC/UNC- |
900 zł 1 600 zł
841 | POLSKA / Polska pod zaborami medal z 1918 r. autorstwa Oertela wybity z okazji 350. lecie Gimnazjum w Toruniu; Aw: Widok budynku gimnazjalnego, powyżej Hermes lecący z herbem miasta, w odcinku 8.. |
I UNC |
300 zł 460 zł