Aukcja nr 68
USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
70 | Sycylia / Fryderyk III Aragoński 1296-1337 pierreale d’argento, Aw: Orzeł w rozecie, FRIDERIC T DI GRAC X SICIL; Rw: Tarcza herbowa w rozecie, DVC APVL PRINCIPAT AIPUE; Biaggi 1311; srebro 3.23 g, ładnie zach.. |
II- EF- |
500 zł 500 zł
71 | Królestwo Neapolu i Sycylii / Robert I Mądry (d. Anjou) 1309-1343 grosz (gigliato); Aw: Król siedzący na tronie na wprost, trzymający berło i jabłko królewskie, ROBERT DEI GRA IERL ET SICIL REX; Rw: Krzyż z ramionami liliowymi, HON.. |
II- EF- |
400 zł 0 zł
72 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat ok. 1247-1258; Rycerz z tarczą, krzyżem i proporcem; BRP Prusy T2.16, Neumann 1.b; srebro 0.28 g, ciemna patyna, bardzo wyraźny i ładnie zachowany |
1 500 zł 2 000 zł
73 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat ok. 1257-1268; Brama z łukowatym prześwitem i blankami; BRP Prusy T3.5, Neumann 1.t; srebro 0.23 g, pęknięcia na obrzeżu, ale wyraźny i ładny |
400 zł 850 zł
74 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat ok. 1267-1278; Arkady z krzyżykami; BRP Prusy T4.8, Neumann 1.r; srebro 0.22 g, ładny |
400 zł 650 zł
75 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat ok. 1277-1288; Krzyż na arkadzie; BRP Prusy T5.2, Neumann 1.n; srebro 0.18 g, bardzo ładnie zachowany |
400 zł 600 zł
76 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat ok. 1287-1298; Korona z krzyżem u góry, dwoma fleuronami po bokach i czterema prostokątami na obręczy; BRP Prusy T6.4, Neumann 1.s; srebro 0.25 g |
400 zł 700 zł
77 | ZAKON KRZYŻACKI / Winrych von Kniprode 1351-1382 szeląg; MAGST’ WVNRICS PRIMS / MONETA DNORVM PRVCI; Neumann’87 4, Voss. §38/134; srebro 1.59 g, patyna |
250 zł 200 zł
78 | ZAKON KRZYŻACKI / Jan von Tiefen 1489-1497 grosz; MAGST IOHNS DE TIFENI / MONETA DNORVM PRVS; Neumann’87 32, Voss. §102/1116; srebro 1.49 g, resztki patyny |
II- EF- |
1 000 zł 1 800 zł
79 | ZAKON KRZYŻACKI / Fryderyk Saski 1498-1510 grosz; MAGISTER FRID’IKVS / MONETA•DNORVM PRVS•; Neumann’87 34, Voss. §105/1137; srebro 1.79 g, bardzo ładnie zachowany |
1 250 zł 2 600 zł
80 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 grosz 1515, Królewiec; ALBERTVS D G MGR GNRALS / SALVA NOS DOMNA 1515; Neumann’87 35, Voss. 1152; srebro 1.44 g |
800 zł 950 zł
81 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 grosz 1520, Królewiec; ALBERT9 D G MGR GNRALIS / SALVA NOS DOMINA 1520; Neumann’87 39, Voss. 1239; srebro 1.67 g, ciemna patyna |
1 000 zł 2 800 zł
82 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 ćwierćtalar (8 groszy) 1521, Królewiec; Aw: Madonna z dzieciątkiem na wprost, ALBERTVS DEI GRA MARCHIO BRANDE; Rw: Krzyż florystyczny, HONOR MAGISTRI IVSTICIAM DILIG.. |
III/III+ VF/VF+ |
15 000 zł 35 000 zł
83 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 klipa ćwierćtalara (8 groszy) 1521, Królewiec; Aw: Madonna z dzieciątkiem na wprost; Rw: Krzyż florystyczny; Voss. 1242; Slg. Marienburg 1087; 24x24 mm, 5.06 g, prze.. |
2 500 zł 5 500 zł
84 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 klipa grosza bez daty (1520-1521); Aw: Tarcza wielkiego mistrza, Rw: Tarcza zakonna; Voss. 1232, Bfd 1083, Kop. 9051 (R8); srebro niskiej próby 2.34 g, moneta z okre.. |
2 500 zł 4 600 zł
85 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 grosz 1523, Królewiec; ALBERT9 D G M GNERALIS / SALVA NOS DOMINA 1523; Neumann’87 40, Voss. 1279; srebro 1.38 g, bardzo ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
2 500 zł 3 400 zł
86 | POMORZE / Bogusław I 1136-1187 i Kazimierz I 1134-1180 denar ok. 1170-1180, Kołobrzeg; Aw: Budowla trójwieżowa; Rw: Głowa św. Jana na wprost; Kop. 4107 (R5), Kiersn. Zach-pom. typ 2, Dbg-P. 18 ; srebro 0.89 g, niedobity,.. |
III VF |
1 500 zł 1 600 zł
87 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Głowa w koronie w lewo; Fbg 594, Kop. 7049bp; srebro 24 mm, 0.54 g, patyna |
500 zł 650 zł
88 | ŚLĄSK / Ks. głogowskie, Henryk III 1273-1309 lub synowie kwartnik, Żagań; Aw: Głowa lwa lub wilka w koronie w lewo, w otoku trójlistki, Rw: Krzyż z centralną rozetą i ramionami zakończonymi liliami, w polu tójlistki, w oto.. |
III/III- VF/VF- |
3 000 zł 3 000 zł
89 | ŚLĄSK / Ks. głogowskie, Henryk III 1273-1309 lub synowie kwartnik, 1. ćwierć XIV w., mennica Wołów?; Aw: Głowa wołu na wprost, wokoło rozetki; Rw: Dwie ryby zwrócone do siebie brzuchami, między nimi kulka, wokoło GROSSI GL.. |
III VF |
3 000 zł 3 200 zł