Aukcja 68 / 148
USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
Jesteś w:
A68
› ŚREDNIOWIECZE
› POLSKA
› Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
› Władysław Łokietek 1320-1333 lub Kazimierz Wielki 1333-1370
denar po 1326 r., mennica w Wielkopolsce
Numer: | 148 |
Opis: | Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w. / Władysław Łokietek 1320-1333 lub Kazimierz Wielki 1333-1370. denar po 1326 r., mennica w Wielkopolsce; Aw: Hełm rycerski zwieńczony orlim skrzydłem; Rw: Półlew, półorzeł jak herb Kujaw, lecz bez korony; brak analogii w literaturze; srebro 11 mm, 0.27 g, ciemna patyna, bardzo rzadki, znany jedynie w kilku egzemplarzach, pochodzących zapewne z jednej z mennic w ówczesnej północnej Polsce |
Stan: | III, Very Fine |
Data sprzedaży: | 13-05-2017 |
Cena szacunkowa: | 5 000 zł |
Cena wywoławcza: | 4 000 zł |
Cena wylicytowana: | 11 000 zł |
Ilość odsłon: 1505