Aukcja 68 / 118

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017

denar ok. 1090-1100, mennica Kraków / Sieciechów?

Numer: 118
Opis: POLSKA / Sieciech – palatyn Władysława Hermana. denar ok. 1090-1100, mennica Kraków / Sieciechów?; Aw: Znak Sieciecha, wstecznie +ZETEH; Rw: Monogram utworzony z kilku liter (odczytywany przez niektórych jako skrót PALATINUS); Kop. 228 (R5), Such. XI/XII w. XI/2, Frynas P.5.3 (R); srebro 1.12 g, minimalne wyszczerbienie, patyna, ekstremalnie rzadka moneta pojawiająca się w sporadycznie w sprzedaży
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 13-05-2017
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 16 000 zł
Cena wylicytowana: 24 000 zł

Ilość odsłon: 1629