Aukcja 68 / 111

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017

naśladownictwo łupawskie denara bawarskiego, I ćwierć XI w., Aw: Postać świętego z włócznią, wokoło imitacja napisu

Numer: 111
Opis: SŁOWIAŃSZCZYZNA ZACHODNIA / POMORZE / POLSKA. naśladownictwo łupawskie denara bawarskiego, I ćwierć XI w., Aw: Postać świętego z włócznią, wokoło imitacja napisu; Rw: Krzyż, w polach kulki i kółko, wokoło imitacja napisu; Fiala-Łupawa 1061 (ten sam stempel awersu), Mateusz Bogucki, Zachodniosłowiańskie naśladownictwa monet bawarskich z X i XI wieku [w: Pieniądz i banki na Śląsku. Studia nad Dziejami Pieniądza i Bankowości w Polsce, tom 2. Poznań 2012], Ryc. 16:C; srebro 1.43 g, gięty, patyna, bardzo rzadki
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 13-05-2017
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 2 000 zł

Ilość odsłon: 1073