Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
835 | NIEMCY / Augsburg - miasto talar 1643; z popiersiem cesarza Ferdynanda III; Dav. 5039, Forster 298, F.-S. 328; srebro 28.74 g |
1 500 zł 1 300 zł
836 | Bawaria / Maksymilian II Emanuel 1679-1726 talar 1694, Monachium; Aw: Popiersie księcia w prawo; Rw: Siedząca Madonna z dzieciątkiem; odmiana z berłem wskazującym na cyfrę 4; Dav. 6099, Hahn 199, Witt. 1645; s.. |
2 000 zł 2 000 zł
837 | Bawaria / regent Luitpold 1911 5 marek 1911, Monachium; AKS 205, Jaeger 50; wyśmienite |
I UNC |
500 zł 0 zł
838 | NIEMCY / Frankfurt - miasto 2 guldeny 1851, Frankfurt; Dav. 642, AKS 5, Thun 132; piękne |
I- UNC- |
500 zł 480 zł
839 | NIEMCY / Frankfurt - miasto 2 guldeny 1855, Frankfurt; Dav. 647, AKS 42, Thun 138; wyśmienite, piękny blask menniczy |
I UNC |
500 zł 575 zł
840 | NIEMCY / Hamburg - miasto odbitka w srebrze 10 dukatówki - portugała z 1653 r., autorstwa Sebastiana Dadlera, wybita na zlecenie rady miasta Hamburga w piątą rocznicę pokoju westfalskiego; Aw:.. |
III VF |
1 500 zł 1 300 zł
841 | NIEMCY / Hamburg - miasto 10 dukatowy portugał z 1694 r., autorstwa J. Reteke; Aw: Cztery kolumny z inicjałami podtrzymujące łańcuchami herb miasta, w tle panorama Hamburga, u góry imitacja ok.. |
II- EF- |
50 000 zł 44 000 zł
842 | NIEMCY / Lubeka - miasto 5 marek 1907, Berlin; AKS 3, Jeager 83; ładnie zachowane i rzadkie |
II+/I- EF+/UNC- |
2 000 zł 1 800 zł
843 | Prusy / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 talar 1795, Berlin; Dav. 2600, Olding 55; srebro 27.95 g; pięknie zachowany, patyna |
II+ EF+ |
2 000 zł 2 800 zł
844 | Saksonia / Jan Fryderyk I i Jerzy 1532-1539 talar (Guldengroschen) 1537, Annaberg; Dav. 9721, Keilitz 128, Schnee 72; srebro 29.02 g; delikatna patyna, przyzwoicie zachowany |
2 000 zł 1 900 zł
845 | Saksonia / Jan Fryderyk I i Maurycy 1541-1547 talar 1545, Annaberg; Dav. 9730, Keilitz 187, Schnee 108, Engelhardt 210; srebro 28.91 g; przyzwoity stan zachowania |
2 000 zł 0 zł
846 | Saksonia / August 1553-1586 talar 1566, Schneeberg; Dav. 9793, Keilitz/Kahnt 51, Schnee 707; srebro 28.50 g; rzadki |
3 000 zł 0 zł
847 | Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656 podskarbiówka z lat 1611-1656; Aw: Gryf i napis wokoło VIRTVTE DVCE COMITE FORTVNA; Rw: Słońce nad drzewkiem, wokoło napis FLOREB MVS PROSPICIENT DEO; ciemna patyna |
III VF |
500 zł 0 zł
848 | Würzburg - biskupstwo / Franciszek Ludwik 1779-1795 talar (Konventionstaler) 1786; Dav. 2907; srebro 28.12 g; bardzo ładnie skomponowany graficznie rewers, pięknie zachowany |
I UNC |
5 000 zł 0 zł