Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
844 | Saksonia / Jan Fryderyk I i Jerzy 1532-1539 talar (Guldengroschen) 1537, Annaberg; Dav. 9721, Keilitz 128, Schnee 72; srebro 29.02 g; delikatna patyna, przyzwoicie zachowany |
2 000 zł 1 900 zł
845 | Saksonia / Jan Fryderyk I i Maurycy 1541-1547 talar 1545, Annaberg; Dav. 9730, Keilitz 187, Schnee 108, Engelhardt 210; srebro 28.91 g; przyzwoity stan zachowania |
2 000 zł 0 zł
846 | Saksonia / August 1553-1586 talar 1566, Schneeberg; Dav. 9793, Keilitz/Kahnt 51, Schnee 707; srebro 28.50 g; rzadki |
3 000 zł 0 zł
847 | Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656 podskarbiówka z lat 1611-1656; Aw: Gryf i napis wokoło VIRTVTE DVCE COMITE FORTVNA; Rw: Słońce nad drzewkiem, wokoło napis FLOREB MVS PROSPICIENT DEO; ciemna patyna |
III VF |
500 zł 0 zł
848 | Würzburg - biskupstwo / Franciszek Ludwik 1779-1795 talar (Konventionstaler) 1786; Dav. 2907; srebro 28.12 g; bardzo ładnie skomponowany graficznie rewers, pięknie zachowany |
I UNC |
5 000 zł 0 zł
849 | ROSJA / Piotr II 1727-1730 rubel 1727 СПБ, Petersburg; Aw: Popiersie cara w zbroi w prawo, poniżej СПБ i napis wokoło, Rw: Poczwórny monogram w kształcie krzyża; Bitkin 145, Diakov 14; patyna |
III VF |
1 500 zł 2 000 zł
850 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1732, Kadashevsky Dvor (Moskwa); Bitkin 57, Diakov 3; srebro 26.12 g; piękny egzemplarz, rzadki w tym stanie zachowania |
II+ EF+ |
3 000 zł 3 200 zł
851 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1752 СПБ ЯI, Petersburg; Bitkin 269, Diakov 265; srebro 24.99 g; patyna |
2 000 zł 0 zł
852 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1755 MMД МБ, Moskwa; Bitkin 136, Diakov 338; srebro 25.81 g; delikatna patyna |
II- EF- |
2 500 zł 2 800 zł
853 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 rubel 1799 СМ-МБ, Petersburg; Bitkin 35, Adrianov 1799б |
800 zł 700 zł
854 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 5 rubli 1844 СПБ КБ, Petersburg; odmiana z orłem z rocznika 1843; Bitkin 24 (R), Fr. 155; złoto 6.54 g; pięknie zachowane i rzadkie |
II+ EF+ |
4 000 zł 3 600 zł
855 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1828 СПБ НГ, Petersburg; Bitkin 106, Adrianov 1828; złotawa patyna, pięknie zachowany |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 500 zł 1 500 zł
856 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1834 СПБ HГ, Petersburg; Bitkin 161, Adrianov 1834в; ładny |
III+/II- VF+/EF- |
500 zł 0 zł
857 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1842 СПБ АЧ, Petersburg; odmiana z 8 gałązkami laurowymi w wieńcu; Bitkin 184, Adrianov 1842в |
400 zł 400 zł
858 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1845 СПБ КБ, Petersburg; Bitkin 207, Adrianov 1845б; subtelna patyna, rzadszy rocznik w bardzo ładnym stanie zachowania |
II+ EF+ |
800 zł 1 800 zł
859 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1846 СПБ ПА, Petersburg; Bitkin 208, Adrianov 1846; piękny egzemplarz |
I- UNC- |
1 500 zł 2 200 zł
860 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1846 СПБ ПА, Petersburg; Bitkin 208, Adrianov 1846; ciemna patyna, pięknie zachowany |
II+ EF+ |
800 zł 650 zł
861 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1847 СПБ ПА, Petersburg; Bitkin 209, Adrianov 1847a; patyna, piękny stan zachowania |
II+ EF+ |
800 zł 1 300 zł
862 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1848 СПБ НI, Petersburg; mały order na ogonie Orła; Bitkin 218, Adrianov 1848г; bardzo ładny |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 000 zł
863 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1848 СПБ НI, Petersburg; mały order na ogonie Orła; Bitkin 218, Adrianov 1848г; bardzo ładny, widoczne lustro mennicze |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 600 zł