Aukcja nr 64 (64-65)
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
571 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk dukat 1660 DL, Gdańsk; Aw: Popiersie w prawo, IOH CAS D R REX POL & SUEC M D L R P; Rw: Herb miasta, MON AUREA CIVITAT GEDANENS; H-Cz. 6731 (R), Fr. 24, Tyszkiewicz 1.. |
8 000 zł 16 000 zł
572 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk dukat 1660 DL, Gdańsk; Aw: Popiersie w prawo, IOH CAS D R REX POL & SUEC M D L R P; Rw: Herb miasta, MON AUREA CIVITAT GEDANENS; H-Cz. 9816 (R2), Fr. 24, Tyszkiewicz .. |
II- EF- |
10 000 zł 16 000 zł
573 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1652, Gdańsk; Kop. 7617 (R6), Tyszkiewicz 30 mk; bardzo rzadki |
3 000 zł 15 000 zł
574 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1655 GR, Gdańsk; odmiana z kwiatkiem na końcu napisu na rewersie; Gum.H. 1909, Kop. 7620 (R5), Tyszkiewicz 25 mk; wybity uszkodzonymi stemplami (fragmenty awersu .. |
1 500 zł 3 400 zł
575 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1655 GR, Gdańsk; odmiana z kwiatkiem na końcu napisu na rewersie; Gum.H. 1909, Kop. 7620 (R5), Tyszkiewicz 25 mk; wybity uszkodzonymi stemplami (fragmenty awersu .. |
III VF |
2 000 zł 3 200 zł
576 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1656 GR, Gdańsk; mniejsze popiersie; Kop. 7621 (R2); ładnie zachowany |
1 250 zł 1 950 zł
577 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1656 GR, Gdańsk; większe popiersie; Kop. 7621 (R2); patyna na awersie, piękne lustro mennicze, szczególnie na rewersie |
II-/III |
800 zł 1 000 zł
578 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1657 DL, Gdańsk; większa głowa króla; Kop. 7622 (R1); ładnie zachowany |
1 500 zł 3 200 zł
579 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1657 DL, Gdańsk; mniejsza głowa króla; Kop. 7622 (R1) |
800 zł 1 000 zł
580 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1658/7 DL, Gdańsk; data przebita z 1657 roku; Kop. 7623 (R1) |
800 zł 1 750 zł
581 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1659 DL, Gdańsk; Kop. 7624 (R1); usunięta korozja |
II- EF- |
1 000 zł 950 zł
582 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1660 DL, Gdańsk; mniejsze popiersie z fragmentem rękawa; Kop. 7625 (R1); bardzo ładnie zachowany, duży blask menniczy |
II/II+ EF/EF+ |
1 500 zł 3 000 zł
583 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1662 DL, Gdańsk; herb lewek w tarczy dzieli datę 16-62; Tyszkiewicz 2 mk, Kop. 7630 (R2); bardzo ładny |
II/II- EF/EF- |
1 000 zł 1 600 zł