Aukcja nr 64 (64-65)
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
192 | Francja / Poitou - hrabstwo (Melle), Anonimowy emitent w XI w. naśladownictwo denara karolingów (Karlomana); Aw: Krzyż, wokoło CARLVS REX C; Rw: Monogram KRLS, wokoło METXVLLO; PdA 2380, Boudeau 411; srebro 1.38 g, patyna |
400 zł 0 zł
193 | Francja / Akwitania- księstwo, Wilhelm X Święty 1126-1137 denar, Bordeaux; Aw: Cztery krzyże kawalerskie, GIVILILMO; Rw: Krzyż z rozszerzonymi końcówkami, BVRDEGIILA; PdA 2731, Boudeau 462; srebro 1.05 g, resztki patyny |
400 zł 320 zł
194 | Francja / Karol VII 1422-1461 ecu d’or a la couronne; Duplessy 453, Fr. 306; złoto 3.89 g, gięty, ale ładnie zachowany |
III VF |
2 500 zł 3 000 zł