Aukcja 64 (64-65) / 923

USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016

jednostronny medalion niedatowany (z 1937 roku) autorstwa Jana Wysockiego, wykonany dla uczczenia Antoniego Procajłowicza (1876-1949, kolega twórcy medalu - malarz, grafik, rzeźbiarz, członek Legionów Polskich, więzień i komendant obozu w Witkowicach)

Numer: 923
Opis: II Rzeczpospolita Polska 1918-1939. jednostronny medalion niedatowany (z 1937 roku) autorstwa Jana Wysockiego, wykonany dla uczczenia Antoniego Procajłowicza (1876-1949, kolega twórcy medalu - malarz, grafik, rzeźbiarz, członek Legionów Polskich, więzień i komendant obozu w Witkowicach); Popiersie w garniturze w prawo, wokoło ANTONI PROCAJŁOWICZ, na odcięciu rękawa sygnatura J Wysocki; Strzałkowski 833 (RRR); brąz lany 133 mm, 314.40 g, bardzo ładnie wykonany, niezwykle rzadki, drugi znany po egzemplarzu znajdującym się w Muzeum w Chorzowie
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 14-05-2016
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 1 100 zł

Ilość odsłon: 339