Aukcja nr 62
USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
761 | miasto Wrocław / Maksymilian II 1564-1576 dukat 1573, Wrocław; Aw: Postać cesarza i napis wokoło, Tarcza herbowa i napis wokoło; F.u.S. 3437, Fr. 447; złoto 3.46 g, wybity na krążku z krawędzi blaszki, ślady .. |
II- EF- |
10 000 zł 9 000 zł
762 | Śląsk pod panowaniem Habsburgów / Ferdynand II 1619-1637 24 krajcary 1623, mennica nieokreślona; moneta z pomylonym nominałem 42 zamiast 24; F.u.S. -, E.-M. I.98 (R6) - ten egzemplarz ilustrowany w katalogu; drobne wady men.. |
2 000 zł | |
763 | Śląsk pod panowaniem Habsburgów / Leopold 1658-1705 talar 1695 CB, Brzeg; Aw: Popiersie cesarza w prawo i napis wokoło; Rw: Orzeł cesarski i napis wokoło; F.u.S. 733, Herinek 709; srebro 28.21 g, nieznaczne mennicze w.. |
III VF |
2 500 zł | |
764 | Śląsk pod panowaniem Habsburgów / Leopold 1658-1705 15 krajcarów 1683 MMW, Wrocław; F.u.S. 591, E.-M. - nie notuje tej odmiany napisowej; mennicze wygięcie z walca, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
600 zł | |
765 | Śląsk pod panowaniem Habsburgów / Leopold 1658-1705 6 krajcarów 1665 FBL, Kłodzko; F.u.S. 438, E.-M. 346 (R4) - ten egzemplarz ilustrowany w katalogu; mennicze wygięcie z walca, wyśmienity stan zachowania, wielka rzad.. |
I UNC |
2 500 zł 3 000 zł
766 | Śląsk pod panowaniem Habsburgów / Leopold 1658-1705 6 krajcarów 1673 SHS, Wrocław; wybite stemplami obróconymi o 180 stopni; F.u.S. 480, E.-M. 205 (R4) - ten egzemplarz ilustrowany w katalogu; mennicze wygięcie z walca.. |
I UNC |
2 000 zł 1 600 zł
767 | Śląsk pod panowaniem Habsburgów / Leopold 1658-1705 6 krajcarow 1675 FIK, Opole; F.u.S. 649, E.-M. 349 (R3) - ten egzemplarz ilustrowany w katalogu; mennicze wygięcie z walca, wyśmienite |
I UNC |
900 zł 2 200 zł
768 | Śląsk pod panowaniem Habsburgów / Leopold 1658-1705 6 krajcarów 1675 SHS, Wrocław; F.u.S. 491, E.-M. 236 (R1); mennicze wygięcie z walca, wyśmienicie zachowane |
I UNC |
750 zł 2 200 zł
769 | Śląsk pod panowaniem pruskim / Fryderyk II 1740-1786 dukat 1744, Wrocław; Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa pod koroną i napis wokoło; data 1744 przebita z roku 1743; F.u.S. 946, Olding 394.d, v... |
II- EF- |
6 000 zł 6 500 zł