Aukcja 62 / 915

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015

medal autorstwa Jana Wysockiego z 1913 r., wybity z okazji 100. rocznicy śmierci Tadeusza Czackiego, Aw: Popiersie trzy czwarte na prawo, wokoło TADEUSZ CZACKI 1765 + 1813, na odcięciu sygnatura J. WYSOCKI

Numer: 915
Opis: POLSKA / medale polskie z okresu zaborów. medal autorstwa Jana Wysockiego z 1913 r., wybity z okazji 100. rocznicy śmierci Tadeusza Czackiego, Aw: Popiersie trzy czwarte na prawo, wokoło TADEUSZ CZACKI 1765 + 1813, na odcięciu sygnatura J. WYSOCKI; Rw: Na tle Wawelu wśród zieleni siedząca kobieta z opartym o nią dzieckiem, czytająca książkę, u jej stóp kilka woluminów, z lewej sygnatura JW i data 19-13, w odcinku Z JEGO WPŁYWU I PRACY MIEĆ BĘDĄ PRAWNUKI DWIE PAMIĄTKI NAJDROŻSZE JĘZYK I NAUKI, wokoło TOWARZYSTWO NUMIZMATYCZNE W KRAKOWIE 1913; Strzałkowski 247 (RR); srebro 50.5 mm, 47.10 g, punca na obrzeżu, nakład w srebrze tylko 20 sztuk, bardzo rzadki i ładnie zachowany, patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 07-11-2015
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 2 200 zł

Ilość odsłon: 968