Aukcja 62 / 916
USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
medal autorstwa Konstantego Laszczki z 1913 r., wybity na 100. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego
Numer: | 916 |
Opis: | POLSKA / medale polskie z okresu zaborów. medal autorstwa Konstantego Laszczki z 1913 r., wybity na 100. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego; Aw: Popiersie na wprost z głową lekko zwróconą w prawo, wokoło BÓG MI POWIERZYŁ HONOR POLAKÓW BOGU GO ODDAM, w polu KSIĄŻĘ JÓZEF PONIATOWSKI D 7 V 1763, na odcięciu sygnatura K. LASZCZKA 1913; Rw: W wieńcu dębowym herb Krakowa, wyżej data 19.X.1813 / 19.X.1913; Strzałkowski 259 (R); srebro 49 mm, 58.99 g, punca na rancie, bardzo ładnie zachowany i rzadki, jasna patyna |
Stan: | II+, Choice Extremely Fine |
Data sprzedaży: | 07-11-2015 |
Cena szacunkowa: | 2 000 zł |
Cena wywoławcza: | 1 600 zł |
Cena wylicytowana: | 2 000 zł |
Ilość odsłon: 1104