Aukcja nr 6
USD/PLN: 2.057 | EUR/PLN: 2.350 | data: 20-11-1993
416 | NIEMCY medal niedatowany, sygnowany S.D. (Sebastian Dadler- z okresu pobytu na dworzesaskim, prawdopodobnie 1628 r.), Aw: Na rozrzuconych trofeach wojennychpersonifikacja Wo.. |
III VF |
600 zł | |
417 | NIEMCY medal sygnowany C.W. (Christian Wermuth) wybity w 1709 r. w Berlinie z okazjizjazdu królów Prus, Polski i Danii na chrzest córki króla pruskiego ZofiiWilhelminy, Aw: .. |
I- UNC- |
240 zł 195 zł
418 | NIEMCY medal sygnowany I.ABRAHAM i syn wybity ku czci Mojżesza Mendelssohna,Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Czaszka i motyl nad którą napis: PHAEDONw odcinku NATUS MDCCXXI.. |
280 zł 245 zł
419 | NIEMCY medal niesygnowany chrzcielny (XVIII-wieczny), Aw: Nagie dziecko przed trzemaniewiastami personifikacjami Wiary, Nadziei i Miłości, wokół napis: HIERGLAENTZT DER CHRI.. |
250 zł | |
420 | NIEMCY medal sygnowany LESR, wybity w 1817 r. w trzechsetną rocznicę Reformacji, Aw:Popiersie Lutra i wokół napis, Rw: Napis w wieńcu z gałązek laurowychi dębowych, srebro 2.. |
I- UNC- |
50 zł | |
421 | NIEMCY medal sygnowany Loos wybity w 1817 r. ku czci dr Johanna Goercke, generalnegochirurga armii pruskiej, Aw: Popiersie w mundurze wojskowym i wokół napisyw dwóch rzędach.. |
I UNC |
240 zł 230 zł
422 | NIEMCY medal sygnowany C. PFEUFFER wybity w 1840 r. z okazji koronacji królapruskiego Fryderyka Wilhelma IV, Aw: Głowa króla i napis wokół, Rw: Insygniakoronacyjne na tle uk.. |
I- UNC- |
100 zł | |
423 | NIEMCY medal sygnowany A.B. (Börsch), wybity w 1894 r. na czterechsetną rocznicępoświęcenia kościoła Marii Panny w Monachium, Aw: Widok kościoła i wokółnapis, Rw: Maria Pann.. |
I UNC |
100 zł 80 zł
424 | NIEMCY medal sygnowany Lauer, wybity w 1899 r. z okazji wzniesienia pomnika Ernesta IIksięcia Sachsen-Coburg-Gotha (sasko-kobursko-gotajskiego), Aw: Fragment po-mnika przeds.. |
I- UNC- |
600 zł | |
425 | NIEMCY medal sygnowany G. LOOS D. BERLIN, Krüger SC. SCHULTZ FEC, wybityw Berlinie poświęcony Auguście Wiktorii von Schleswig-Holstein-Sonder-burg-Augustenburg, żonie cesarz.. |
I- UNC- |
150 zł 170 zł
426 | NIEMCY medal sygnowany E. WEIGAND SC, poświęcony jubileuszowi pary cesarskiejWilhelmowi II i Auguście Wiktorii, Aw: Popiersia pary cesarskiej i wokół napis,Rw: Napis, srebro.. |
II+ EF+ |
80 zł | |
427 | NIEMCY medal sygnowany L. CHR LAUER NUERNBERG, wybity w 1914 r. z okazjiwygłoszenia mowy tronowej 4 sierpnia 1914 r. przez cesarza Wilhelma II, Aw:Głowa cesarza i wokół napi.. |
II+ EF+ |
40 zł | |
428 | NIEMCY medal sygnowany BALL BERLIN, wybity w 1915 r. z okazji zdobycia Warszawyprzez wojska niemieckie pod dowództwem księcia Leopolda Bawarskiego, Aw:Popiersie księcia Leop.. |
I- UNC- |
100 zł 125 zł
429 | NIEMCY medal sygnowany BALL BERLIN, Fr.ELIE, wybity w 1915 r. z okazji zdobyciaprzez armię niemiecką Brześcia Litewskiego, Aw: Popiersie dowódcy generałavon Mackensena, gałą.. |
I- UNC- |
100 zł 80 zł
430 | NIEMCY medal sygnowany L CHR. LAUER NUERNBERG, wybity w 1924 r. dla upamięt-nienia przelotu sterowca Zeppelin z Niemiec do Ameryki, Aw: Popiersie dr HugoEckenera i napis, Rw.. |
I- UNC- |
100 zł 80 zł