Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w: A59  MONETY ZAGRANICZNE
942 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
Syberia, 2 kopiejki 1769 KM, Suzun, Brekke 426A, Bitkin 1102, Diakov 979, moneta w pudełku firmy NGC z oceną VF35 BN
300 zł
943 ROSJA / Paweł 1796-1801
połtina 1799 СМ МБ, Petersburg, z błędem w napisie ПОЛТНИА, Bitkin 52 (R1), Adrianov 1799б, Ильин 12, srebro 9.88 g, nieco wytarta ale czytelna, bardzo rzadka
IV
F
2 000 zł
1 900 zł
944 ROSJA / Aleksander I 1801-1825
rubel 1813 СПБ ПС, Petersburg, Bitkin 105, Adrianov 1813б, dość ładnie zachowany
300 zł
700 zł
945 ROSJA / Mikołaj I 1825-1855
20 kopiejek 1840 СПБ НГ, Petersburg, Bitkin 322, Adrianov 1840а, minimalnie niecentrycznie wybite, patyna
300 zł
250 zł
946 ROSJA / Mikołaj II 1894-1917
10 rubli 1898 (АГ), Petersburg, moneta w pudełku firmy NGC z certyfikatem MS64, Bitkin 3, Kazakov 107, złoto, pięknie zachowane, rocznik ten w tak dobrym stanie zacho..
3 500 zł
6 000 zł
947 ROSJA / Mikołaj II 1894-1917
rubel 1913 ВС, Petersburg, wybite na 300-lecie panowania dynastii Romanowych, stempel płytki, Bitkin 335, Kazakov 453, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS63, piękni..
I/I-
UNC/UNC-
600 zł
1 250 zł
948 ROSJA / Mikołaj II 1894-1917
50 kopiejek 1913 ВС, Petersburg, Bitkin 93, Kazakov 440, wyśmienite
400 zł
1 300 zł
949 ROSJA / Mikołaj II 1894-1917
50 kopiejek 1913 ВС, Petersburg, Bitkin 93, Kazakov 440, piękne
250 zł
500 zł
950 ROSJA / Mikołaj II 1894-1917
25 kopiejek 1901, Petersburg, srebro 4.99 g, Bitkin 99 (R2), Kazakov 230 (c.a.), Ильин 8, Adrianov РРР (podaje nakład 12 sztuk!), uszkodzenia na awersie i rewersie, p..
1 000 zł
4 600 zł
951 SIEDMIOGRÓD / Stefan Bocskai 1604-1606
trojak 1606, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe Węgier, Bocskajów i Siedmiogrodu, Resch 88, patyna
400 zł
750 zł
952 SIEDMIOGRÓD / Gabriel Bathori 1608-1613
trojak 1613, Resch 204 (odmiana bez kropek przy dacie), złotawa patyna na rewersie, pięknie zachowany, rzadki w tym stanie zachowania
800 zł
2 800 zł
953 SIEDMIOGRÓD / Gabriel Bethlen 1613-1629
talar 1621 KB, Krzemnica, Dav. 4710, Resch 81, srebro 28.01 g, wyjęty z oprawy, wygładzone obrzeże, rzadki, patyna, egz. Heidelberger Münzenhandlung Herbert Grün 51/947
III/II-
2 500 zł
5 000 zł
954 STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA)
1/2 dolara (50 centów) 1935 S, San Francisco, California - Pacific International Exposition - San Diego 1935, KM #171, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS 64, wyśmi..
300 zł
550 zł
955 SZWAJCARIA / Bazylea- miasto
1/2 talara 1624, Bazylea, HMZ 2-80.f, Divo/Tobler 1346b, srebro 14.47 g, dość rzadkie i przyzwoicie zachowane
500 zł
850 zł
956 SZWAJCARIA / Lucerna
dicken 1623, z popiersiem św. Leodegara, HMZ 2-635.p, Divo/Tobler 1171, srebro 8.40 g, małe zacięcie na rancie, patyna
600 zł
500 zł
957 Watykan / Innocenty XII 1691-1700
1/2 piastra 1692, Rzym, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Stojąca Pax, OPVS IVSTITIÆ PAX, Berman 2241, srebro 15.73 g, patyna
1 000 zł
1 300 zł
958 Watykan / Klemens XI 1700-1721
piastra 1702, Aw: Popiersie papieża w lewo, Rw: Św. Klemens siedzący na obłoku, DOMINVS ELEGIT TE HODIE, Dav. 1430, Berman 2372, srebro 31.88 g, patyna
2 000 zł
4 400 zł
959 Watykan / Klemens XI 1700-1721
piastra 1703, Rzym, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Widok kościoła św. Teodora na Palatynie, IN HONOREM S THEODORI MAR, Dav. 1431, Berman 2377, srebro 32.04 g, patyna, ładnie..
5 000 zł
5 500 zł