Aukcja nr 56

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
Jesteś w: A56
541 Wolne Miasto Gdańsk
1 gulden 1923, Utrecht, Koga, wybite stemplem lustrzanym, Parchimowicz 61 c, rzadkie
1 500 zł
1 400 zł
542 Wolne Miasto Gdańsk
10 fenigów 1932, Berlin, Dorsz”, Parchimowicz 58, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS 65, piękny egzemplarz
250 zł
340 zł
543 Wolne Miasto Gdańsk
1 fenig 1937, Berlin, Parchimowicz 53 e, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS 65 RB, piękny, patyna
200 zł
220 zł
544 Wolne Miasto Gdańsk
lot: 1 fenig 1930, 1 fenig 1937, 2 fenigi 1937, 5 fenigów 1923 i 10 fenigów 1923, Parchimowicz 53 d, 53 e, 54 c, 55 a, 57 a, razem 5 sztuk, pięknie zachowane
I/I-
UNC/UNC-
300 zł
240 zł
545 Getto Łódź
20 marek 1943, Łódź, Parchimowicz 16, bardzo rzadkie, szczególnie w tak pięknym stanie zachowania
5 000 zł
4 600 zł
546 Getto Łódź
5 marek 1943, Łódź, Parchimowicz 14 b, magnez, ciemna patyna, wyśmienity niespotykany stan zachowania
500 zł
1 300 zł
547 PRL 1952-1989
5 złotych 1958, Warszawa, Rybak”, Parchimowicz 58 a, odmiana z wąską cyfrą 8”, rzadki rocznik, pięknie zachowane
750 zł
750 zł
548 III Rzeczpospolita Polska 1989-
200 złotych 1996, Warszawa, Henryk Sienkiewicz, złoto 15.54 g, Parchimowicz 745, wybito 1000 sztuk, rzadkie
3 500 zł
4 400 zł
549 III Rzeczpospolita Polska 1989-
2 złote 2008, Warszawa, błąd wybicia - niecentryczny środek monety
200 zł
260 zł
550 KSIĘSTWO KURLANDII / Fryderyk Kazimierz Kettler 1682-1698
półtorak 1695, Mitawa, Gerbaszewski 4.5.1.2, bardzo rzadki i ładny
750 zł
1 400 zł
551 KSIĘSTWO KURLANDII / Karol Krystian Saski 1759-1762
grosz 1762, Mitawa, Gerbaszewski 5.2.2.4, piękny i rzadki
1 000 zł
2 800 zł
552 RYGA- miasto
farting 1566, Ryga, Neumann 421, Fedorow 590, piękny, patyna
500 zł
1 300 zł
553 POMORZE / Bogusław XIV 1620-1637
talar 1628, Szczecin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, moneta z tytułem biskupa kamieńskiego, srebro 28.21 g, Hildisch 304, Dav. 7265, pęknięty krąż..
5 000 zł
4 000 zł
554 POMORZE / Karol XI 1660-1697
gulden (2/3 talara) 1690, Szczecin, odmiana napisu CAROL XI D G - REX ..., AAJ 114 b, Dav. 767, patyna
1 000 zł
1 400 zł
555 POMORZE / Karol XI 1660-1697
gulden (2/3 talara) 1690, Szczecin, odmiana napisu CAROLUS XI - D G...., AAJ 114 b, Dav. 767, moneta w pudełku firmy NNC z oceną VF 25
800 zł
640 zł
556 POMORZE / Karol XI 1660-1697
1/2 guldena (1/3 talara) 1673, Szczecin, AAJ 126, drobna wada blachy, ale ładnie zachowany, rzadszy typ monety, patyna
800 zł
800 zł
557 POMORZE / Karol XII 1697-1718
gulden (2/3 talara) 1707, Szczecin, AAJ 228 (R), Dav. 770, patyna, rzadki
1 250 zł
2 000 zł
558 POMORZE / Adolf Fryderyk 1751-1771
gulden (2/3 talara) 1763, Szczecin, AAJ 240 a
III/III+
VF/VF+
1 250 zł
1 000 zł
559 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern 1525-1568
trojak 1558, Królewiec, Bahrf. 1221, Iger Pr.58.1.a (R3), rzadki, patyna
1 000 zł
1 600 zł
560 PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Wilhelm 1619-1640
ort 1622, Królewiec, Olding 40.a, Neumann 10.100, delikatna patyna
350 zł
340 zł