Aukcja nr 56

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
Jesteś w: A56  MONETY ZAGRANICZNE  NIEMCY  Saksonia
939 Saksonia / Maurycy 1547-1553
talar 1551, Annaberg, srebro 28.86 g, Dav. 9787, Keilitz/Kahnt 10.1, Schnee 690, krążek lekko pęknięty, egzemplarz z aukcji F. R. Künker 184/4798, patyna
2 500 zł
2 400 zł
940 Saksonia / August 1553-1586
talar 1568 T, Schneeberg, srebro 28.42 g, Dav. 9793, Keilitz/Kahnt 51, Schnee 707, rzadki, miejscowa patyna, egzemplarz z aukcji F. R. Künker 140/2577
II-/III+
EF-/VF+
2 500 zł
2 300 zł
941 Saksonia / August 1553-1586
talar 1581 HB, Drezno, srebro 29.13 g, Dav. 9798, Keilitz/Kahnt 68, Schnee 725, ładne lustro mennicze, bardzo ładny
2 000 zł
942 Saksonia / Krystian I 1586-1591
talar 1587 HB, Drezno, srebro 29.04 g, Dav. 9806, Keilitz/Kahnt 142, Schnee 731, bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
2 000 zł
1 700 zł
943 Saksonia / Krystian II, Jan Jerzy i August 1591-1611
talar 1596 HB, Drezno, srebro 28.22 g, Dav. 9820, Keilitz/Kahnt 186, Schnee 754, patyna
500 zł
550 zł
944 Saksonia / Krystian II, Jan Jerzy i August 1591-1611
talar 1611, Drezno, srebro 29.16 g, Dav. nie notuje z takim znakiem menniczym, Keilitz/Kahnt 235, Schnee 770, piękny, bardzo ostry egzemplarz z pełnym lustrem menniczym
2 500 zł
2 600 zł
945 Saksonia / Jan Jerzy II 1656-1680
talar pamiątkowy 1659, Drezno, wybity z okazji śmierci matki księcia Magdaleny Sybilli, srebro 29.05 g, Dav. 7615, Kahnt 503, Schnee 906, rzadki
3 500 zł
946 Saksonia / Jan Jerzy III 1680-1691
talar pośmiertny 1691, Drezno, wybity z okazji śmierci księcia, srebro 22.82 g, Dav. 7643, Kahnt 629, Schnee 971, ładny blask menniczy
2 500 zł
2 000 zł
947 Saksonia / Fryderyk August III 1763-1827
dwugrosz 1790 IC, Buck 171, Merseb. 1966, piękny stan zachowania
200 zł
160 zł