Aukcja nr 56

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
Jesteś w: A56  MONETY ZAGRANICZNE  NIEMCY
946 Saksonia / Jan Jerzy III 1680-1691
talar pośmiertny 1691, Drezno, wybity z okazji śmierci księcia, srebro 22.82 g, Dav. 7643, Kahnt 629, Schnee 971, ładny blask menniczy
2 500 zł
2 000 zł
947 Saksonia / Fryderyk August III 1763-1827
dwugrosz 1790 IC, Buck 171, Merseb. 1966, piękny stan zachowania
200 zł
160 zł
948 Saksonia-Gotha / Ernest I Pobożny 1640-1672
talar zaślubinowy 1671, Gotha, wybity z okazji ślubu syna księcia Bernharda z Marią Jadwigą von Hessen-Darmstadt, srebro 29.12 g, Dav. 7451, Schnee 432, na rancie mał..
1 500 zł
2 400 zł
949 Schwarzburg-Sondershausen / Günther Fryderyk Karol II 1835-1880
dwutalar 1845 A, Berlin, AKS 37, Dav. 920, J. 74, Thun 399, rzadki
3 750 zł
3 200 zł
950 NIEMCY / Wismar- miasto
talar 1630 HI, z tytulaturą Ferdynanda II, srebro 28.56 g, Dav. 5944, Kunzel 202, rzadki, patyna, egzemplarz z aukcji Gorny&Mosch 123/3286
2 500 zł
3 800 zł
951 Anhalt / Fryderyk I 1871-1904
20 marek 1896 A, Berlin, złoto 7.94 g, J. 181, rzadkie
7 000 zł
7 000 zł
952 Cesarstwo Niemieckie 1871-1918 / Nowa Gwinea
1 marka 1894 A, Berlin J. 705
600 zł
660 zł