Aukcja 56 / 42
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
półbrakteat, przed 975, Aw: Fragment legendy [DORES]TΠT, u góry łuki, u dołu miecz, Rw: Imitacja napisu CAROLVS, srebro 0.38 g, Hauberg 1, Malmer KG 9, CE III C2a/ D III C1a, lekko wykruszony brzeg, patyna, monety z legendą DORESTAT są według ostatnich badań datowane na okres przed panowaniem Haralda Sinobrodego
Numer: | 42 |
Opis: | DANIA / Harald I Gromsson (Sinozęby) 936-987. półbrakteat, przed 975, Aw: Fragment legendy [DORES]TΠT, u góry łuki, u dołu miecz, Rw: Imitacja napisu CAROLVS, srebro 0.38 g, Hauberg 1, Malmer KG 9, CE III C2a/ D III C1a, lekko wykruszony brzeg, patyna, monety z legendą DORESTAT są według ostatnich badań datowane na okres przed panowaniem Haralda Sinobrodego |
Stan: | II, Extremely Fine |
Data sprzedaży: | 01-03-2014 |
Cena szacunkowa: | 1 250 zł |
Cena wywoławcza: | 1 000 zł |
Cena wylicytowana: | 2 200 zł |
Ilość odsłon: 1828