Aukcja nr 55

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
Jesteś w: A55  MONETY ZAGRANICZNE
1133 Saksonia - Coburg - Gotha / Ernest I 1826-1844
dwutalar 1841 G, srebro 37.10 g, Dav. 819, Kahnt 492, Thun 362, bardzo ładny i rzadki, patyna
5 500 zł
1134 Saksonia - Coburg - Saalfeld / Ernest I 1806-1826
talar 1817, z napisem na rancie EIN SPECIES THALER, srebro 28.11 g, Dav. 832, Kahnt 501.c, Thun 372, piękny i rzadki, delikatna patyna
5 500 zł
1135 Schwarzburg - Sondershausen / Günther Fryderyk Karol 1835-1880
dwutalar 1845 A, Berlin, AKS 37, Dav. 920, J. 74, Thun 399, bardzo ładny
II+/I-
EF+/UNC-
4 000 zł
3 200 zł
1136 ROSJA / Aleksy Michajłowicz 1646-1676
jefimok 1655, kontrasygnatura na talarze Geldrii z 1649 r., Spasski 792, rzadki i ładnie zachowany jak na ten typ monety, egzemplarz z aukcji WCN 42/1015
4 000 zł
4 200 zł
1137 ROSJA / Piotr I 1699-1725
rubel 1721, Kadaszewski Monetnyj Dwor, litera K pod popiersiem, srebro 28.48 g, Bitkin 483, Diakov 22-25 (ale nie notuje takiego portretu)
3 000 zł
3 200 zł
1138 ROSJA / Anna 1730-1740
rubel 1734, Kadaszewski Monetnyj Dwor, typ horse face”, srebro 25.05 g, Bitkin 115 (R), Diakov 55 (brak fotografii), rzadka odmiana, patyna
1 250 zł
1 600 zł
1139 ROSJA / Elżbieta 1741-1762
połtina 1756, Krasny Dwor, złoto 0.77 g, Bitkin 72 (R), Diakov 391 (R1), rzadkie
1 500 zł
1 800 zł
1140 ROSJA / Piotr III 1762
rubel 1762 СПБ ИК, Petersburg, odmiana z rantem ząbkowanym, Bitkin 11, Diakov 7 (R2), rzadki
III-
VF-
1 500 zł
3 200 zł
1141 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
2 ruble 1785 СПБ, Petersburg, złoto 2.50 g, Bitkin 114 (R), Diakov 503 (R1), rzadkie
5 000 zł
5 500 zł
1142 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
połtina 1777, Petersburg, złoto 0.56 g, Bitkin 116 (R), Diakov 355, rzadkie
II-/III+
EF-/VF+
1 000 zł
1 600 zł
1143 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
rubel 1763 СПБ ЯI, Petersburg, srebro 23.77 g, Bitkin 184, Diakov 21, wyśmienicie zachowany
2 000 zł
6 500 zł
1144 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
rubel 1763 СПБ ЯI, Petersburg, Bitkin 184, Diakov 21
III-
VF-
400 zł
420 zł
1145 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
rubel 1767 СПБ АШ, Petersburg, Bitkin 201, Diakov 163, ciemna patyna
600 zł
1 000 zł
1146 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
rubel 1780 СПБ ИЗ, Petersburg, Bitkin 228, Diakov 403
1 250 zł
1 600 zł
1147 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
20 kopiejek 1767СПБ, Petersburg, Bitkin 374, Diakov 171, patyna
300 zł
300 zł
1148 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
2 kopiejki 1763 MM, Krasny Monetnyj Dwor, przebitka na monecie Piotra III 4 kopiejki 1762, Bitkin 531, Brekke 137, Diakov 35, bardzo ładnie zachowana
250 zł
650 zł
1149 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
2 kopiejki 1766 СПМ, Petersburg, przebitka na monecie Piotra III 4 kopiejki 1762, Bitkin 584, Brekke 139, Diakov 150
250 zł
1150 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
emisja dla Syberii, 10 kopiejek 1781 КМ, Suzun, Bitkin 1046 (R), Brekke 531, Diakov 1116, ostatni rok emisji monet syberyjskich
800 zł
1 600 zł
1151 ROSJA / Aleksander I 1801-1825
rubel 1803 СПБ АИ, Bankowski Monetnyj Dwor (Petersburg), Bitkin 33, Adrianov 1803а
III-
VF-
500 zł
650 zł
1152 ROSJA / Aleksander I 1801-1825
rubel 1804 СПБ ФГ, Bankowski Monetnyj Dwor (Petersburg), Bitkin 38, Adrianov 1804
III-
VF-
500 zł
800 zł