Aukcja nr 55
USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
1093 | Salzburg- arcybiskupstwo / Guidobald Graf Thun i Hohenstein 1654-1668 6 dukatów 1655, złoto 20.66 g, odmiana średnicy 36 mm, Fr. 770, Zöttl 1746, Probszt - nie notuje, bardzo rzadkie |
50 000 zł | |
1094 | Salzburg- arcybiskupstwo / Jan Ernest Graf Thun i Hohenstein 1687-1709 talar 1704, srebro 29.69 g, Probszt 1810, Zöttl 2176 |
II+ EF+ |
750 zł 900 zł
1095 | Salzburg- arcybiskupstwo / Andrzej Jakub Graf Dietrichstein 1747-1753 dukat 1749, odmiana bez sygnatury pod popiersiem, złoto 3.48 g, Probszt - nie notuje tej odmiany, Zöttl 2841, piękny i bardzo rzadki |
I/I- UNC/UNC- |
9 000 zł 8 500 zł
1096 | Salzburg- arcybiskupstwo / Hieronim Graf Colloredo 1771-1803 talar 1794, sygnatura M pod popiersiem, srebro 28.05 g, Probszt 2448, Zöttl 3234, pięknie zachowany |
I- UNC- |
800 zł 850 zł
1097 | BUŁGARIA / Ferdynand 1887-1918 10 lewa 1894, złoto 3.23 g, Fr. 4, bardzo ładnie zachowane |
II+/I- EF+/UNC- |
1 250 zł 3 600 zł
1098 | HISZPANIA / Karol I i Juana 1516-1556 escudo, po 1535, Sewilla, złoto 3.36 g, Fr. 153, Cayon 3148, gięte, ale dość ładnie zachowane |
2 000 zł | |
1099 | KUBA / Republika 4 peso 1915, złoto 6.69 g, nakład 6.300 sztuk, Fr. 4, bardzo rzadka moneta |
II+ EF+ |
2 000 zł 2 600 zł
1100 | Brabancja / Karol V 1506-1555 floren bez daty (1542-1548), Antwerpia, Delm. 1 (R2), srebro 17.48 g, obcięty, ale rzadki |
III- VF- |
3 500 zł | |
1101 | NIDERLANDY / Geldria talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1641, srebro 26.97 g, Delm. 825, Purmer Ge56, Verk. 11.1, lekko niedobity, ale bardzo ładny, rzadki w tak pięknym stanie zachowania |
II/II+ EF/EF+ |
1 000 zł | |
1102 | NIDERLANDY / Geldria 1/2 talara lewkowego (1/2 leeuwendaalder) 1639, Delm. 869 (R3), Purmer Ge57, Verk. 11.3, lekko niedobity, rzadki rocznik, wyjątkowa rzadkość w tak pięknym stanie zach.. |
I- UNC- |
2 250 zł | |
1103 | NIDERLANDY / Holandia talar (Gehelmde rijksdaalder) 1584, Dav. 8839, Delm. 921 (R1), Purmer Ho36, Verk. 44.5, patyna |
1 500 zł 1 400 zł
1104 | NIDERLANDY / Holandia 1/4 guldena (5 stuivers) 1759, Delm. -, Purmer Ho67, Verk. 54.3, bardzo ładne, patyna |
II+ EF+ |
250 zł | |
1105 | Anhalt / Wiktor Fryderyk 1721-1765 8 gute groschen 1758 B, Bernburg, Mann 613, bardzo ładne jak na ten typ monety |
II- EF- |
200 zł | |
1106 | Badenia / Karol Leopold Fryderyk 1830-1852 dwutalar 1841, srebro 37.12 g, AKS 88, Dav. 524, J. 57, Kahnt 29, Thun 24, drobne uderzenia na obrzeżu, ale piękny |
I- UNC- |
3 000 zł | |
1107 | Badenia / Karol Leopold Fryderyk 1830-1852 dwutalar 1845, Karlsruhe, srebro 37.01 g, AKS 89, Dav. 526, J. 64, Kahnt 32, Thun 26, piękny |
I- UNC- |
3 000 zł | |
1108 | Bawaria / Maksymilian I Józef 1806-1825 dukat 1813, Monachium, złoto 3.48 g, AKS 38, Fr. 265, J. 112, lekko przeczyszczona powierzchnia |
4 000 zł | |
1109 | Bawaria / Maksymilian I Józef 1806-1825 talar 1812, AKS 48, Dav. 551, Kahnt 68, nieznaczne ślady justowania, rzadki |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 200 zł
1110 | Brandenburgia / Joachim I i Albrecht 1499-1514 grosz 1502, Bahrf. 113a |
II-/III+ EF-/VF+ |
250 zł 320 zł
1111 | Brandenburgia / Fryderyk Wilhelm 1657-1688 ort 1661, Królewiec, v.Schr. 1601, rzadki i wyraźnie wybity z połyskiem |
1 500 zł 1 600 zł
1112 | Prusy / Fryderyk II 1740-1786 1/12 talara 1741 EGN, Berlin, Olding 5, v.Schr. 63, drobna mennicza wada blachy, bardzo ładne |
250 zł 200 zł