Aukcja nr 55

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
Jesteś w: A55  MONETY ZAGRANICZNE
1093 Salzburg- arcybiskupstwo / Guidobald Graf Thun i Hohenstein 1654-1668
6 dukatów 1655, złoto 20.66 g, odmiana średnicy 36 mm, Fr. 770, Zöttl 1746, Probszt - nie notuje, bardzo rzadkie
50 000 zł
1094 Salzburg- arcybiskupstwo / Jan Ernest Graf Thun i Hohenstein 1687-1709
talar 1704, srebro 29.69 g, Probszt 1810, Zöttl 2176
750 zł
900 zł
1095 Salzburg- arcybiskupstwo / Andrzej Jakub Graf Dietrichstein 1747-1753
dukat 1749, odmiana bez sygnatury pod popiersiem, złoto 3.48 g, Probszt - nie notuje tej odmiany, Zöttl 2841, piękny i bardzo rzadki
I/I-
UNC/UNC-
9 000 zł
8 500 zł
1096 Salzburg- arcybiskupstwo / Hieronim Graf Colloredo 1771-1803
talar 1794, sygnatura M pod popiersiem, srebro 28.05 g, Probszt 2448, Zöttl 3234, pięknie zachowany
800 zł
850 zł
1097 BUŁGARIA / Ferdynand 1887-1918
10 lewa 1894, złoto 3.23 g, Fr. 4, bardzo ładnie zachowane
II+/I-
EF+/UNC-
1 250 zł
3 600 zł
1098 HISZPANIA / Karol I i Juana 1516-1556
escudo, po 1535, Sewilla, złoto 3.36 g, Fr. 153, Cayon 3148, gięte, ale dość ładnie zachowane
2 000 zł
1099 KUBA / Republika
4 peso 1915, złoto 6.69 g, nakład 6.300 sztuk, Fr. 4, bardzo rzadka moneta
2 000 zł
2 600 zł
1100 Brabancja / Karol V 1506-1555
floren bez daty (1542-1548), Antwerpia, Delm. 1 (R2), srebro 17.48 g, obcięty, ale rzadki
III-
VF-
3 500 zł
1101 NIDERLANDY / Geldria
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1641, srebro 26.97 g, Delm. 825, Purmer Ge56, Verk. 11.1, lekko niedobity, ale bardzo ładny, rzadki w tak pięknym stanie zachowania
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
1102 NIDERLANDY / Geldria
1/2 talara lewkowego (1/2 leeuwendaalder) 1639, Delm. 869 (R3), Purmer Ge57, Verk. 11.3, lekko niedobity, rzadki rocznik, wyjątkowa rzadkość w tak pięknym stanie zach..
2 250 zł
1103 NIDERLANDY / Holandia
talar (Gehelmde rijksdaalder) 1584, Dav. 8839, Delm. 921 (R1), Purmer Ho36, Verk. 44.5, patyna
1 500 zł
1 400 zł
1104 NIDERLANDY / Holandia
1/4 guldena (5 stuivers) 1759, Delm. -, Purmer Ho67, Verk. 54.3, bardzo ładne, patyna
250 zł
1105 Anhalt / Wiktor Fryderyk 1721-1765
8 gute groschen 1758 B, Bernburg, Mann 613, bardzo ładne jak na ten typ monety
200 zł
1106 Badenia / Karol Leopold Fryderyk 1830-1852
dwutalar 1841, srebro 37.12 g, AKS 88, Dav. 524, J. 57, Kahnt 29, Thun 24, drobne uderzenia na obrzeżu, ale piękny
3 000 zł
1107 Badenia / Karol Leopold Fryderyk 1830-1852
dwutalar 1845, Karlsruhe, srebro 37.01 g, AKS 89, Dav. 526, J. 64, Kahnt 32, Thun 26, piękny
3 000 zł
1108 Bawaria / Maksymilian I Józef 1806-1825
dukat 1813, Monachium, złoto 3.48 g, AKS 38, Fr. 265, J. 112, lekko przeczyszczona powierzchnia
4 000 zł
1109 Bawaria / Maksymilian I Józef 1806-1825
talar 1812, AKS 48, Dav. 551, Kahnt 68, nieznaczne ślady justowania, rzadki
1 500 zł
1 200 zł
1110 Brandenburgia / Joachim I i Albrecht 1499-1514
grosz 1502, Bahrf. 113a
II-/III+
EF-/VF+
250 zł
320 zł
1111 Brandenburgia / Fryderyk Wilhelm 1657-1688
ort 1661, Królewiec, v.Schr. 1601, rzadki i wyraźnie wybity z połyskiem
1 500 zł
1 600 zł
1112 Prusy / Fryderyk II 1740-1786
1/12 talara 1741 EGN, Berlin, Olding 5, v.Schr. 63, drobna mennicza wada blachy, bardzo ładne
250 zł
200 zł