Aukcja nr 54

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w: A54  ŚREDNIOWIECZE
158 POLSKA
Ludwik Węgierski 1370-1382, goldgulden z lat 1342-1353, Buda, typ z lilią, złoto, R. 62, Pohl B1, Huszar 512, moneta w pudełku firmy PCGS z certyfikatem MS62, z kolek..
3 500 zł
6 500 zł
159 POLSKA
Ludwik Węgierski 1370-1382, kwartnik ruski, Aw: Ukoronowana litera L, w polu dwukrotnie po trzy kulki, napis w otoku, Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, srebro ..
750 zł
160 POLSKA
Władysław Jagiełło, kwartnik ruski, Aw: Orzeł, fragment napisu otokowego, Rw: Lew kroczący w lewo, fragment napisu otokowego, srebro 0.86 g, Kubiak 66-69, patyna
250 zł
200 zł
161 POLSKA
Kazimierz Jagiellończyk, szeląg gdański, Aw: Orzeł bez korony w tarczy, Rw: Herb Gdańska, srebro 1.29 g
250 zł
200 zł
162 POLSKA
Kazimierz Jagiellończyk, szeląg toruński, Aw: Herb z podwójnym krzyżem i napis w otoku KAZIMI D G R POLONIE, Rw: Tarcza herbowa z orłem ziem pruskich, w otoku napis K..
250 zł
360 zł
163 POMORZE
brakteat guziczkowy, XIII/XIV w., Lilia o dużych, wygiętych bocznych płatkach i szerokim, trójdzielnym korzeniu, Dbg 107 (?), srebro 0.39 g
300 zł
240 zł
164 POMORZE
brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Brama, nad nią mur o czterech oknach i stożkowy dach o trzech żebrach, Dbg 465, srebro 0.17 g, duże wykruszenie
III-
VF-
150 zł
165 POMORZE
Pomorze Gdańskie, Mściwuj II (?), brakteat guziczkowy, 1270-1294 (?), Lilia na łuku, pod nim kulka, Wieleń 72, Sarbsk 9, srebro 0.16 g
500 zł
166 POMORZE
Strzałów, szeląg bez daty (XIV/XV w.), srebro 1.22 g, Dbg. 273, piękny
200 zł
480 zł
167 ŚLĄSK
brakteat guziczkowy, Hełm w lewo, na nim orzeł, Fbg 597, srebro 0.14 g, typ ten nie jest znany z żadnego skarbu
300 zł
240 zł
168 ŚLĄSK
brakteat zredukowany, Klucz z piórem w prawo, z boków pojedyncze kulki, Fbg 660, Przyłęk 63, Lubomia 26, Kroczyce 6, srebro 0.38 g
400 zł
700 zł
169 ŚLĄSK
brakteat zredukowany, Klucz z piórem w prawo, z boków pojedyncze kulki, Fbg 660, Przyłęk 63, Lubomia 26, Kroczyce 6, srebro 0.28 g
400 zł
320 zł
170 ŚLĄSK
Księstwo Wrocławskie, Henryk IV Probus (?), obol brakteatowy ok. 1273-1290, Lew w niewyraźnej koronie idący w lewo, z pętelką na końcu ogona, Fbg 744, jak Cach 832 (b..
500 zł
1 800 zł
171 ŚLĄSK
brakteat szeroki, 2. połowa XIII w., Orzeł rozpostarty bez korony, z czterema piórami w skrzydle, łapami bez szponów, ogon zatarty, Fbg 805, srebro 0.55 g, ubytki wał..
III-
VF-
250 zł
260 zł
172 ŚLĄSK
obol szerokiego brakteatu, 2. połowa XIII w., Para ptaków grzbietami do siebie, z głowami zwróconymi ku sobie, Przyłęk 32, Fbg 817, srebro 0.34 g, obłamany kołnierz
400 zł
380 zł
173 ŚLĄSK
brakteat zredukowany, XIII/XIV w., Głowa orła w lewo, Fbg 834, Przyłęk 25, Lubomia 27, srebro 0.25 g, był też w skarbie z Gręboszowa i w skarbach z nieznanych miejsco..
500 zł
650 zł
174 ŚLĄSK
brakteat zredukowany, schyłek XIII w., Podwójna lilia, Fbg 969, srebro 0.26 g, ubytki powierzchni; ten typ nie jest znany z żadnego skarbu
III-
VF-
200 zł
180 zł
175 ŚLĄSK
brakteat zredukowany (?), Rozeta o trzech trójdzielnych liściach, z wgłębnym środkiem, Podobny do Fbg 1023 (uproszczona odmiana?), srebro 0.37 g
350 zł
420 zł
176 ŚLĄSK
brakteat zredukowany (?), Rozeta o trzech trójdzielnych liściach, z wgłębnym środkiem, Podobny do Fbg 1023 (uproszczona odmiana?), srebro 0.15 g, niewyraźny
250 zł
320 zł
177 ŚLĄSK
brakteat zredukowany, XIII/XIV w., Trójlistna rozeta z wgłębnym środkiem, Przyłęk 40, Lubomia 25, Kroczyce 7, Fbg 1030, srebro 0.33 g
400 zł
700 zł