Aukcja nr 54

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w: A54  ŚREDNIOWIECZE
38 NIEMCY
Anhalt?, brakteat guziczkowy, Wieża bramna z czterema blankami, w prześwicie słup, srebro 0.21 g
200 zł
160 zł
39 NIEMCY
Frankonia, Wormacja-Moguncja-Spira, zestaw denarów typu OAP, Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż prosty, w polach kulki, razem 3 sztuki
III/IV
VF/F
300 zł
240 zł
40 NIEMCY
Fryzja?, naśladownictwo denara krzyżowego, Aw: Krzyż prosty, Rw: Imitacja krzyża kawalerskiego, srebro 0.82 g
300 zł
240 zł
41 NIEMCY
Kolonia- biskupstwo, zestaw denarów typu kolońskiego z napisem S-COLONIA, część słabo czytelna, razem 6 sztuk
III/IV
VF/F
400 zł
320 zł
42 NIEMCY
Magdeburg, brakteat szeroki XIII w., św. Maurycy z włócznią i chorągwią na wprost, srebro 0.76 g, Berger -, Slg. Bonhoff -
400 zł
43 NIEMCY
Metz- biskupstwo (Lotaryngia), Dytryk I 964-984, denar szeroki, Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż długi, w polach litery O-T-T-O, srebro 1.28 g, Dbg 13, Kluge 331, pęknięty
200 zł
160 zł
44 NIEMCY
Moguncja, obol, Aw: Popiersie, Rw: Krzyż prosty z kulkami, srebro 0.77 g, Kluge 445, słabo czytelny
IV
F
100 zł
80 zł
45 NIEMCY
Ratyzbona, książę Henryk II 985-995, denar, Aw: Dach kościoła, REGINA CIVITAS / EVIN, Rw: Krzyż, srebro 1.64 g, Hahn 22/I/c2, Kluge 267, duża średnica, ładnie zachow..
600 zł
550 zł
46 NIEMCY
Ratyzbona, książę Henryk IV 995-1002, denar, Aw: Dach kościoła, Rw: Krzyż, srebro 1.18 g, Hahn 25/V-VI/c6.2, Kluge 268
500 zł
550 zł
47 NIEMCY
Ratyzbona, Henryk II 1002-1024, denar z lat 1002-1009, Aw: ECC pod dachem kaplicy, Rw: Krzyż, srebro 1.52 g, Hahn 27/IIIB/c1.1, Kluge 85
500 zł
500 zł
48 NIEMCY
Ratyzbona, Henryk II 1002-1024, denar z lat 1009-1024, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Krzyż z kulkami, srebro 1.59 g, Hahn 29/XVIII/a6, Kluge 87
500 zł
400 zł
49 NIEMCY
Salzburg, Henryk II 1002-1024, denar z lat 1009-1024, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Krzyż, srebro 1.16 g, Hahn 94/XIII/A, Kluge 90
750 zł
1 600 zł
50 NIEMCY
Salzburg, Henryk II 1002-1024 i biskup Hartwig, denar, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Krzyż, srebro 1.31 g, Hahn 98/X/B, Kluge 517, rzadki i bardzo ładnie zachowany
2 000 zł
3 000 zł
51 NIEMCY
Saksonia, Otto III 983-1002, denar po 983 r. typu AETHELHEID, Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż i ODDO, srebro 1.45 g, Kluge 44, pęknięty, ciemna patyna
125 zł
52 NIEMCY
Saksonia, jednostronny denar krzyżowy z X w., Krzyż kawalerski, srebro 1.15 g, Kluge 50
500 zł
500 zł
53 NIEMCY
Saksonia, zestaw denarów typu OAP z X w., jeden egzemplarz pęknięty, większość słabo czytelna, razem 6 sztuk
III/IV
VF/F
500 zł
54 NIEMCY
Saksonia, obol krzyżowy XI w., Aw: Krzyż kawalerski, Rw: Krzyż prosty, srebro 0.51 g, Gum. CNP 873-875
400 zł
55 NIEMCY
Saksonia, obol krzyżowy XI w., Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 0.56 g, Gum. CNP 466-467, resztki zielonej patyny
400 zł
56 NIEMCY
Saksonia, denar krzyżowy XI w., Aw: Krzyż kawalerski, Rw: Krzyż prosty i kółka, srebro 1.11 g, Str. 23, Gum. CNP typ VI, Kluge 51, resztki zielonej patyny
100 zł
80 zł
57 NIEMCY
Saksonia, denar krzyżowy XI w., Aw: Krzyż kawalerski, Rw: Krzyż patriarchalny, srebro 1.08 g, Str. 24, Gum. CNP typ V, patyna
150 zł
120 zł