Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w:
A53
401 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1787, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1787, poniżej lit.. |
III VF |
10 000 zł 10 500 zł
402 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1789, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1789, poniżej li.. |
12 500 zł 10 000 zł
403 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1791, Warszawa, Aw: Głowa króla ze wstążką we włosach w prawo i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / ANNO / 1791,.. |
II+ EF+ |
20 000 zł 22 000 zł
404 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi i kropka po dacie, srebro 28.01 g, Plage 379, Dav. 1618, minimalnie justowany, patyna |
II- EF- |
6 000 zł | |
405 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, bez kropek, srebro 27.69 g, Plage 380, Dav. 1618, mennicza wada blachy, ciemna patyna |
III VF |
4 000 zł | |
406 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1775, Warszawa, odmiana z napisem LITH, srebro 27,70 g, Plage 391, Dav. 1619, rysy w tle, nierówna ciemna patyna |
III VF |
3 000 zł 3 000 zł
407 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1788, Warszawa, odmiana z dłuższym wieńcem, srebro 27.34 g, Plage 408, Dav. 1621, drobne rysy w tle, ciemna patyna |
III VF |
1 400 zł 1 650 zł
408 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar (sześciozłotowy) 1794, Warszawa, duża tarcza herbowa, z prawej strony gałązka lauru na wysokości litery R, srebro 24.03 g, Plage 373, Dav. 1623, patyna |
II- EF- |
2 000 zł | |
409 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar (sześciozłotowy) 1794, Warszawa, mniejsza tarcza herbowa, z prawej strony krótka gałązka lauru na wysokości litery A, Plage nieopisuje tej odmiany, Dav. 1623, d.. |
1 750 zł 1 400 zł
410 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1772, Warszawa, wstążka we włosach króla dłuższa, Plage 356, mimo małego defektu wybicia bardzo efektowna moneta, pięknie zachowana |
II+ EF+ |
5 000 zł 8 000 zł
411 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1774, Warszawa, Plage 359, nienotowany błąd w napisie na boku monety - PUBLICA zamiast PUBLICAE, rzadki rocznik, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
10 000 zł 8 000 zł
412 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1775, Warszawa, Plage 360, rzadki i pięknie zachowany, w cenniku Berezowskiego 40 złotych |
II+ EF+ |
7 500 zł 9 500 zł
413 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1776, Warszawa, Plage 361, minimalna wada blachy, ale wyśmienity stan zachowania |
I- UNC- |
8 000 zł 11 000 zł
414 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1776, Warszawa, Plage 361, lekko justowany, patyna |
II- EF- |
4 000 zł 4 800 zł
415 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1776, Warszawa, Plage 361, justowany |
III VF |
1 750 zł 3 000 zł
416 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1777, Warszawa, Plage 361, minimalne justowanie i wada blachy, ale pięknie zachowany |
I-/II+ UNC-/EF+ |
8 000 zł 13 000 zł
417 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1777, Warszawa, Plage 362, delikatna patyna |
III- VF- |
2 000 zł 1 600 zł
418 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1779, Warszawa, Plage 365, minimalnie justowany, bardzo ładny, delikatna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
5 000 zł 6 500 zł
419 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1780, Warszawa, Plage 366, bardzo rzadki, w cenniku Berezowskiego 35 złotych, delikatna patyna |
6 000 zł 11 000 zł
420 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1766, Warszawa, litery F - S bez kropek, Plage 307, wyśmienicie zachowana |
I- UNC- |
4 000 zł 6 000 zł