Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w:
A53
361 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1682 / TLB, Bydgoszcz, moneta wybita z końca blachy, delikatna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł | |
362 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1685, Kraków, wada blachy - perforacja, delikatna patyna |
II- EF- |
300 zł 240 zł
363 | Jan III Sobieski 1674-1696 trojak 1685, Kraków, Iger K.85.1.b (R3), mennicza wada bicia, rzadki |
III VF |
700 zł 560 zł
364 | August II 1697-1733 dukat 1728, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu pięciopolowa tarcza herbowa, poniżej litery I.G.S., w otoku napis, złoto 3.46 g, Kahnt 7.. |
II- EF- |
20 000 zł 26 000 zł
365 | August II 1697-1733 talar 1710, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.01 g, Kahnt 108, Schnee 1009, bardzo ładny, patyna |
10 000 zł 11 000 zł
366 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.19 g, Kahnt 274, Schnee 1011, ładnie zachowany, delikatna patyna |
II+ EF+ |
5 000 zł 4 000 zł
367 | August II 1697-1733 gulden (2/3 talara) 1701, Drezno, Kahnt 119, ładny patyna |
1 500 zł 2 200 zł
368 | August II 1697-1733 gulden (2/3 talara) 1704, Drezno, odmiana ze starszym popiersiem, Kahnt 122, delikatne ślady czyszczenia, ale ładnie zachowany |
1 500 zł 2 600 zł
369 | August II 1697-1733 1/24 talara 1709, Drezno, na awersie monogram AR, Kahnt 190, ciemna patyna |
III VF |
200 zł 160 zł
370 | August II 1697-1733 szeląg 1715, Gdańsk, Kahnt 339, T. 6, mennicza wada bicia, ale bardzo dużo połysku menniczego, bardzo rzadki |
750 zł 600 zł
371 | August II 1697-1733 halerz 1723, Drezno, odmiana z hakiem pod jabłkiem i IGS pod tarczą, Kahnt 225, piękny |
I- UNC- |
150 zł 460 zł
372 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, złoto 3.48 g, Kahnt 637, Merseburger 1696, na awersie minimalna wada blachy, ale ładnie zachowany, patyna |
6 000 zł 7 200 zł
373 | August III 1733-1763 dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.42 g, Kahnt 663 wariant b - małe popiersie z płaszczem przykrywającym zbro.. |
II- EF- |
12 500 zł 12 500 zł
374 | August III 1733-1763 dwutalar 1737, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 58.35 g, Kahnt 527, Schnee 1025, bardzo rzadka moneta wybita st.. |
25 000 zł 26 000 zł
375 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.81 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ C, rewers typ 2, ciemna patyna |
5 000 zł 4 000 zł
376 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 29.05 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ D, rewers typ 5 |
III+/II- VF+/EF- |
5 000 zł 5 200 zł
377 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.97 g, Kahnt 675 wariant d - wysokie popiersie i sygnatura OE na zbroi, S.. |
5 000 zł 5 500 zł
378 | August III 1733-1763 złotówka = 30 groszy (gulden) 1762, Gdańsk, Kahnt 719 wariant a, minimalne justowanie |
III/III+ VF/VF+ |
1 750 zł | |
379 | August III 1733-1763 złotówka = 30 groszy (gulden) 1763, Gdańsk, Kahnt 720, bardzo ładny egzemplarz ze złocistą patyną |
II+ EF+ |
3 000 zł 3 200 zł
380 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 wariant b - małe popiersie, szeroka koroną nad tarczą herbową, kropką z prawej strony litery T, moneta z dużym połyskiem menniczym |
500 zł 550 zł