Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53
361 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1682 / TLB, Bydgoszcz, moneta wybita z końca blachy, delikatna patyna
II/II+
EF/EF+
200 zł
362 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1685, Kraków, wada blachy - perforacja, delikatna patyna
300 zł
240 zł
363 Jan III Sobieski 1674-1696
trojak 1685, Kraków, Iger K.85.1.b (R3), mennicza wada bicia, rzadki
700 zł
560 zł
364 August II 1697-1733
dukat 1728, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu pięciopolowa tarcza herbowa, poniżej litery I.G.S., w otoku napis, złoto 3.46 g, Kahnt 7..
20 000 zł
26 000 zł
365 August II 1697-1733
talar 1710, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.01 g, Kahnt 108, Schnee 1009, bardzo ładny, patyna
10 000 zł
11 000 zł
366 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.19 g, Kahnt 274, Schnee 1011, ładnie zachowany, delikatna patyna
5 000 zł
4 000 zł
367 August II 1697-1733
gulden (2/3 talara) 1701, Drezno, Kahnt 119, ładny patyna
1 500 zł
2 200 zł
368 August II 1697-1733
gulden (2/3 talara) 1704, Drezno, odmiana ze starszym popiersiem, Kahnt 122, delikatne ślady czyszczenia, ale ładnie zachowany
1 500 zł
2 600 zł
369 August II 1697-1733
1/24 talara 1709, Drezno, na awersie monogram AR, Kahnt 190, ciemna patyna
200 zł
160 zł
370 August II 1697-1733
szeląg 1715, Gdańsk, Kahnt 339, T. 6, mennicza wada bicia, ale bardzo dużo połysku menniczego, bardzo rzadki
750 zł
600 zł
371 August II 1697-1733
halerz 1723, Drezno, odmiana z hakiem pod jabłkiem i IGS pod tarczą, Kahnt 225, piękny
150 zł
460 zł
372 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, złoto 3.48 g, Kahnt 637, Merseburger 1696, na awersie minimalna wada blachy, ale ładnie zachowany, patyna
6 000 zł
7 200 zł
373 August III 1733-1763
dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.42 g, Kahnt 663 wariant b - małe popiersie z płaszczem przykrywającym zbro..
12 500 zł
12 500 zł
374 August III 1733-1763
dwutalar 1737, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 58.35 g, Kahnt 527, Schnee 1025, bardzo rzadka moneta wybita st..
25 000 zł
26 000 zł
375 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.81 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ C, rewers typ 2, ciemna patyna
5 000 zł
4 000 zł
376 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 29.05 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ D, rewers typ 5
III+/II-
VF+/EF-
5 000 zł
5 200 zł
377 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.97 g, Kahnt 675 wariant d - wysokie popiersie i sygnatura OE na zbroi, S..
5 000 zł
5 500 zł
378 August III 1733-1763
złotówka = 30 groszy (gulden) 1762, Gdańsk, Kahnt 719 wariant a, minimalne justowanie
III/III+
VF/VF+
1 750 zł
379 August III 1733-1763
złotówka = 30 groszy (gulden) 1763, Gdańsk, Kahnt 720, bardzo ładny egzemplarz ze złocistą patyną
3 000 zł
3 200 zł
380 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 wariant b - małe popiersie, szeroka koroną nad tarczą herbową, kropką z prawej strony litery T, moneta z dużym połyskiem menniczym
500 zł
550 zł