Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w:
A53
321 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1651, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & S M D L R, Rw: Herb Gdańska poniżej litery G - R i data, napis wokoło MON AUREA CI.. |
III VF |
12 500 zł 11 000 zł
322 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1653/1, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOA CAS D G R POL & SUE M D L R P, Rw: Herb Gdańska, niżej litery G - R, napis wokoło MON AUREA CIVIT.. |
15 000 zł 13 000 zł
323 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Bydgoszcz, ciekawa odmiana - brak cyfry 1 w dacie |
III VF |
250 zł 200 zł
324 | Jan II Kazimierz 1649-1668 złotówka próbna 1668, Bydgoszcz? Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CASIMIRVS herb Ślepowron D G REX POL & SVE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa, poniżej w kar.. |
II- EF- |
90 000 zł | |
325 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, T. 7, rzadka odmiana z cyframi 1-8, wyśmienity stan zachowania, patyna |
I- UNC- |
4 000 zł 11 000 zł
326 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Wschowa, drobne rysy w tle, patyna |
500 zł 1 200 zł
327 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1652, Wschowa, patyna |
III VF |
300 zł 600 zł
328 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Poznań, T. 4, rzadki, ciemna patyna |
600 zł 1 300 zł
329 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, mały defekt krążka, ale bardzo ładny, delikatna patyna |
II- EF- |
800 zł 720 zł
330 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, duża głowa króla |
III+/II- VF+/EF- |
500 zł 1 500 zł
331 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, mała głowa króla, ciemna patyna |
III VF |
500 zł 1 000 zł
332 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, T. 4, moneta wybita z charakterystycznymi wadami menniczymi, rzadka i ładnie zachowana |
III VF |
2 500 zł 4 400 zł
333 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, ciemna patyna |
400 zł 850 zł
334 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657/6, Gdańsk, na awersie w polu punca kolekcjonerska Pilawa, delikatna patyna |
II- EF- |
1 250 zł 2 700 zł
335 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, bez obwódek po obu stronach monety, na awersie w polu kolekcjonerska punca Pilawa |
600 zł 2 100 zł
336 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, obwódki po obu stronach monety |
III VF |
400 zł 1 400 zł
337 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Gdańsk, piękny, bardzo czytelnie wybity |
II+ EF+ |
2 000 zł 3 300 zł
338 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1667, Bydgoszcz, drobna wada mennicza krążka, ładny połysk menniczy |
II+ EF+ |
500 zł 400 zł
339 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1667, Bydgoszcz, na rewersie ślad dwukrotnego uderzenia stempla |
II- EF- |
300 zł 240 zł
340 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1668, Bydgoszcz |
II- EF- |
300 zł 500 zł