Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
765 | POLSKA / XIX wiek medal 1826 r, Aw: Popiersie cara w prawo i napis wokoło, Rw: W wieńcu oliwnym napis DOBROCZYŃCĘ SWOIEGO OPŁAKUJĄCA POLSKA 1826, srebro 26.5 mm, 9.54 g, H-Cz. 3601, Di.. |
I- UNC- |
500 zł 1 000 zł
766 | POLSKA / XIX wiek Bohaterskiej Polsce medal autorstwa Barre’a 1831 r., wybity staraniem Komitetu Brukselskiego, Aw: Dwie postacie kobiece w strojach antycznych symbolizujące Polskę i B.. |
I- UNC- |
800 zł 680 zł
767 | POLSKA / XIX wiek Medal autorstwa Nouveta wybity przez Polski Komitet Emigracyjny w Paryżu w 1831 r., Aw: Orzeł w locie ze sztandarem polsko-litewskim unoszący się na tle pobojowiska, .. |
II+ EF+ |
500 zł 900 zł
768 | POLSKA / XIX wiek Florian Straszewski, medal autorstwa I.D Boehm’a z 1838 r., Aw: Popiersie w lewo, napis wokoło FLORIANOWI STRASZEWSKIEMU, poniżej napis ZA OFIARĘ I TRUDY W UPIĘKNIENI.. |
I- UNC- |
2 500 zł 2 800 zł
769 | POLSKA / XIX wiek August Ferdynand Wolff, medal autorstwa F. Hoecknera poświęcony sławnemu lekarzowi 1840 r., Aw: Popiersie z długimi włosami w lewo i napis wokoło AUGUSTUS FERDINANDUS.. |
II- EF- |
500 zł 550 zł
770 | POLSKA / XIX wiek Józef Ignacy Kraszewski, medal autorstwa J. Schwerdtnera wybity w 1879 r., Aw: Głowa pisarza w lewo i napis wokoło JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI, Rw: W wieńcu laurowym z he.. |
I- UNC- |
150 zł 200 zł
771 | POLSKA / XIX wiek Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo, niżej dwie gałązki oliwne, napis wokoło KORNEL UJEJSKI JÓZEF .. |
II+ EF+ |
300 zł | |
772 | POLSKA / XIX wiek Medaliki z uszkiem: 1) Matka Boska Częstochowska z Matką Boską Niepokalanego Poczęcia 1830, mosiądz 28 mm, Rew. 235, 2) Matka Boska Nieustającej Pomocy ze św. Alfonse.. |
II/III EF/VF |
125 zł 200 zł
773 | POLSKA / XIX wiek Medal z uszkiem na pamiątkę Jubileuszu Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej wybity w 1882 r., Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, wokół napis, u dołu .. |
II+ EF+ |
200 zł 160 zł
774 | POLSKA / XIX wiek Medal religijny z uszkiem, bez daty, niesygnowany, Aw: Postać świętej Zyty wieńczonej przez dwa anioły modlącej się przed Najświętszym Sakramentem i napis wokoło ŚW Z.. |
150 zł 220 zł
775 | POLSKA / XIX wiek Medalik z uszkiem sygnowany F(ranciszek) Witkowski / A M (Aleksander Magnus) Matka Boska Różańcowa i św. Dominik, mosiądz 29 x 39 mm, Rew. -, patyna |
II- EF- |
150 zł 120 zł
776 | POLSKA / XIX wiek Medalik z uszkiem niesygnowany, Aw: Matka Boska Niepokalanego Poczęcia O MARYO BEZ ZMAZY POCZĘTA MÓDL SIĘ ZA NAMI KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY, Rw: Litera M (symbol .. |
250 zł | |
777 | POLSKA / XIX wiek Jan Tadeusz książę Lubomirski, 1901, medal sygnowany I Ł ( Ignacy Łopieński) i J M (Jan Meissner), Aw: Popiersie w lewo i napis JAN TADEUSZ KS LUBOMIRSKI 1851-1901, R.. |
400 zł 420 zł
778 | POLSKA / XIX wiek Słowiańska Wystawa Fotograficzna w Wieliczce w 1903 r., medal niesygnowany, Aw: Kobieta siedząca na ziemi obok aparatu fotograficznego, wokoło napis SŁOWIAŃSKA WYSTAW.. |
II+ EF+ |
500 zł 1 100 zł
779 | POLSKA / XIX wiek Medal Nagrodowy Akademii w Krakowie nadany Władysławowi Liskiewiczowi w 1903 r, Aw: Głowa w cesarza Franciszka Józefa w prawo, sygnatura S CZAPLICKI i napis wokoło, R.. |
II+ EF+ |
500 zł 480 zł
780 | POLSKA / XIX wiek Andrzej Potocki, medal autorstwa Witolda Bielińskiego wybity staraniem Towarzystwa Numizmatycznego w Krakowie w 1908 r., Aw: Popiersie Potockiego w lewo i napis wokoł.. |
I UNC |
500 zł 1 700 zł
781 | POLSKA / XIX wiek Marian Sokołowski, medal autorstwa Henryka Kunzeka z okazji odejścia profesora z Katedry Historii Sztuki wybity w 1910 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku MARIAN.. |
I UNC |
500 zł 750 zł
782 | POLSKA / XIX wiek Julian Fałat, medal sygnowany K. Laszczka 1912 r, Aw: Popiersie malarza z sygnaturą na ramieniu w lewo i wklęsły napis JULIANOWI FAŁATOWI , Rw: W wieńcu wypukły napis.. |
I UNC |
600 zł 4 000 zł
783 | POLSKA / XIX wiek Poległym Na Polu Chwały, medal sygnowany LEWANDOWSKI 1915 / LEWANDOWSKI 1916, Aw: Wojownik grecki składający wianek na piersi poległego legionisty i napis wokoło. Rw:.. |
I- UNC- |
300 zł 360 zł
784 | POLSKA / XIX wiek Seweryn Tymieniecki, medal autorstwa St. Papławskiego 1917 r. Aw: Popiersie na wprost i napis w otoku SEWERYN TYMIENIECKI 1874+1916, Rw: Mężczyzna ze skrzydłami, powy.. |
II+ EF+ |
300 zł 1 100 zł