Aukcja 53 / 760

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  MEDALE  POLSKA  Stanisław August Poniatowski

Medal autorstwa J.F. Holzhaeussera dedykowany królowi przez członków Komisji Menniczej i upamiętniający reformę monetarną, wybity w 1766 r., Aw: Minerwa trzymająca medalion z głową króla i róg obfitości na tle Zamku Królewskiego i prasy menniczej wokoło napis PROSPERITATIS ET INDUSTRIAE PUBLICAE PIGNUS ET INCREMENTUM, w odcinku data, Rw: Napis poziomy w wieńcu w dwunastu wierszach, srebro 67 mm, 156.24 g, H-Cz.3052 (R1), Racz. 507, Więcek 13, małe uszkodzenia na boku i na tle, efektowny, okazały medal prezentujący ówcześnie używaną prasę menniczą, patyna

Numer: 760
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski. Medal autorstwa J.F. Holzhaeussera dedykowany królowi przez członków Komisji Menniczej i upamiętniający reformę monetarną, wybity w 1766 r., Aw: Minerwa trzymająca medalion z głową króla i róg obfitości na tle Zamku Królewskiego i prasy menniczej wokoło napis PROSPERITATIS ET INDUSTRIAE PUBLICAE PIGNUS ET INCREMENTUM, w odcinku data, Rw: Napis poziomy w wieńcu w dwunastu wierszach, srebro 67 mm, 156.24 g, H-Cz.3052 (R1), Racz. 507, Więcek 13, małe uszkodzenia na boku i na tle, efektowny, okazały medal prezentujący ówcześnie używaną prasę menniczą, patyna
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 23-02-2013
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Ilość odsłon: 1849