Aukcja 53 / 755

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  MEDALE  POLSKA

medal koronacyjny autorstwa H. P. Groskurta 1734 r, Aw

Numer: 755
Opis: POLSKA. medal koronacyjny autorstwa H. P. Groskurta 1734 r, Aw; Popiersie króla w peruce i w zbroi w prawo, napis w otoku D G AVGVSTVS III REX POL M D LITH D SAX EL, Rw: Scena koronacji; wokół klęczącego króla stoją dostojnicy świeccy i kościelni, napis w otoku CONCORDIBVS LIBERAE GENTIS SVFFRAGIIS, w odcinku ELECT V OCT MDCCXXXIII CORONATVS XVII IAN MDCCXXXIV, srebro 55 mm, 58.05 g, H-Cz. 2751 (R2), Racz. 370, bardzo efektowny medal, małe uszkodzenia na brzegu i na tle, patyna
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 23-02-2013
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Cena wywoławcza: 3 200 zł
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Ilość odsłon: 1522