Aukcja 53 / 754

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  MEDALE  POLSKA

Medal autorstwa Johanna Wilhelma Höcknera wybity przez miasto Drezno z okazji składania przysięgi wierności nowemu elektorowi 1733 r., Aw: Popiersie Fryderyka Augusta w zbroi w prawo i napis w otoku D G FRIDER AVGVST P R P L ELECT SAX P P, u dołu sygn. I.W.H., Rw: Klęcząca postać w płaszczu z herbem składa pierścień na ołtarzu, napisy u góry FIDES PVBLICA S P Q D i w odcinku na dole SACRAMENTO OBSIGNATA D XV APRILIS / MDCCXXXIII, srebro 31 mm, 14.55 g, H-Cz. 2750 (R1), pięknie zachowany, patyna

Numer: 754
Opis: POLSKA. Medal autorstwa Johanna Wilhelma Höcknera wybity przez miasto Drezno z okazji składania przysięgi wierności nowemu elektorowi 1733 r., Aw: Popiersie Fryderyka Augusta w zbroi w prawo i napis w otoku D G FRIDER AVGVST P R P L ELECT SAX P P, u dołu sygn. I.W.H., Rw: Klęcząca postać w płaszczu z herbem składa pierścień na ołtarzu, napisy u góry FIDES PVBLICA S P Q D i w odcinku na dole SACRAMENTO OBSIGNATA D XV APRILIS / MDCCXXXIII, srebro 31 mm, 14.55 g, H-Cz. 2750 (R1), pięknie zachowany, patyna
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 23-02-2013
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena wylicytowana: 3 100 zł
Ilość odsłon: 1457