Aukcja nr 49 (49-50)
USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
856 | POLSKA Unia w Horodle, patriotyczno-religijny medal wybity w 1861 r., Aw: Postacie Jadwigi i Jagiełły, napis wokoło i w odcinku, Rw: Anioł trzymający tarcze z herbami Polski.. |
II+ EF+ |
150 zł 140 zł
857 | POLSKA medal z okazji 200 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej wybity na zlecenie Kurnatowskiego w Krakowie w 1883 r., Aw: Popiersie króla Jana III w zbroi, w zewnętrznej obwódce n.. |
II- EF- |
500 zł 750 zł
858 | POLSKA medal autorstwa W. Głowackiego na 200-lecie Odsieczy Wiedeńskiej 1883 r., Aw: Głowa króla Jana III, w zewnętrznej obwódce napis PAMIĄTKA 200-LETNIEJ ROCZNICY OSWOBODZ.. |
II- EF- |
500 zł 600 zł
859 | POLSKA medal sygnowany W PITTNER wbity z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej 1883 r., Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym w lewo i napis wokoło JAN SOBIESKI KRÓL POLSKI .. |
250 zł 200 zł
860 | POLSKA medal -100-lecie Konstytucji 3 Maja 1891 r., Aw: Tarcza herbowa Rzeczypospolitej i napis w otoku W Stuletnią rocznicę Konstytucyi 3 Maja, Rw: Orzeł w tarczy na tle ła.. |
II- EF- |
150 zł 240 zł
861 | POLSKA medal -100-lecie Konstytucji 3 Maja 1891 r., Aw: W wieńcu laurowym pod korona czteropolowa tarcza herbowa, sygn. A. Schindler, Rw: Pod korona trójpolowa tarcza herbow.. |
I- UNC- |
200 zł 500 zł
862 | POLSKA medal niesygnowany -100-lecie Konstytucji 3-Maja 1891 r., Aw: Herb Rzeczypospolitej pod koroną, Rw: Napis w otoku: NIECH POKOLENIA.. i poziomo 3 GO MAJA 1791 3 GO MAJ.. |
II+ EF+ |
125 zł 300 zł
863 | POLSKA Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz -medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo, niżej dwie gałązki oliwne, napis w otoku, Rw: W wieńcu ciern.. |
I- UNC- |
300 zł 320 zł
864 | POLSKA medal -100-lecie bitwy pod Racławicami, 1894, Aw: Przysięga na Rynku Krakowskim, wokół napis 1794 24.MARCA 1894, Rw: Kościuszko konno na czele kosynierów, w odcinku R.. |
I UNC |
250 zł 600 zł
865 | POLSKA medal z Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie 1894 r, Aw: Pawilon wystawy, powyżej napis POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA, poniżej LWÓW 1894, Rw: Postacie wieśniaków w str.. |
150 zł 200 zł
866 | POLSKA manewry cesarskie w Jaśle 1900 r. -medal niesygnowany z uszkiem, Aw: Popiersie cesarza w prawo i napis FRANCISZEK - JÓZEF I, Rw: Orszak cesarski na tle ćwiczących żoł.. |
II+ EF+ |
150 zł 240 zł
867 | POLSKA 500 rocznica pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem 1910 r. -medal autorstwa Karola Czaplickiego, Aw: Dwa popiersia z tarczami herbowymi i napis w otoku KROL JAGIEŁŁO - W. .. |
II+ EF+ |
300 zł 440 zł
868 | POLSKA 500 rocznica pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem 1910 r. -medal niesygnowany z uszkiem, Aw: Dwa popiersia z tarczami herbowymi i napis w otoku KROL JAGIEŁŁO - W. Ks. WIT.. |
150 zł 320 zł
869 | POLSKA Rosjanie Braciom Polakom -medal autorstwa Żakara 1914 r., Aw: Stojący Rosjanin opiera rękę na ramieniu siedzącego Polaka, napis w otoku W BRATERSKIEJ ŁĄCZNOŚCI SIŁA 1.. |
II+ EF+ |
200 zł 500 zł
870 | POLSKA medal na wskrzeszenie wyższych uczelni polskich w Warszawie w 1915 r., Aw: Orzeł uniwersytecki i napis w otoku: UNIWERSYTET WARSZAWSKI MCMXV, Rw: Napis poziomy w wień.. |
125 zł 130 zł
871 | POLSKA Polonia Devastata -medal autorstwa Jana Wysockiego 1915 r., Aw: Popiersia biskupa Adama Sapiehy, Henryka Sienkiewicza i Ignacego Paderewskiego w prawo i napis w otoku.. |
II- EF- |
200 zł | |
872 | POLSKA medal -125-lecie Konstytucji 3 Maja Warszawa 1916, Aw: Tarcza herbowa Królestwa Polskiego, w otoku napis WARSZAWA 1916 ROKU, Rw: Dwie gałązki laurowa i dębowym napis .. |
I- UNC- |
150 zł 320 zł
873 | POLSKA pierwsza rocznica uchwalenia Konstytucji Marcowej 1921, medal wybity w 1922 r., Aw: Na tle miecza, laski z dłonią i rózeg liktorskich otwarta księga z napisem KONSTYT.. |
II+ EF+ |
500 zł 800 zł
874 | POLSKA pierwsza rocznica uchwalenia Konstytucji Marcowej 1921, medal wybity w 1922 r., Aw: Na tle miecza, laski z dłonią i rózeg liktorskich otwarta księga z napisem KONSTYT.. |
II- EF- |
350 zł 550 zł
875 | POLSKA odsłonięcie pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie 1923 r, Aw: Pomnik i data w tle 3 / V 1923, napis w otoku NACZELNY WÓDZ WOJSK POLSKICH.., Rw: Popiersie .. |
I- UNC- |
600 zł 950 zł