Aukcja 48 (47-48) / 1301

USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.330 | data: 05-11-2011
Jesteś w: A48  POLSKA

August III, medal Ch. Wermutha wybity z okazji 200-Lecia Gimnazjum Gdańskiego 1758 r., Aw: Ogród w stylu francuskim z fontanną w środku

Numer: 1301
Opis: August III, medal Ch. Wermutha wybity z okazji 200-Lecia Gimnazjum Gdańskiego 1758 r., Aw: Ogród w stylu francuskim z fontanną w środku; wokół napis: GRATA VENIT GEDANO LVX IVNIA IVNVS IDVS GIGNIT ATHENAEO POST DVO SECLA NOVAS (chronogram daty 1758) i sygn.WERM. F.; w odcinku: COELI RORENT HOMINESQUE, Rw: Na Ozdobnych szarfach herby burmistrza i zastępców; napis w otoku: QVE GEDANI STVDIIS BIS CENTVM.. w odcinku: DEO FORTVNANTE ATHENAE, srebro 148.48 g, 72 mm, H-Cz. 2928 (R4), Racz.412, rzadki efektowny medal, ale z mocno uszkodzonym rantem i rysami w tle, patyna
Stan: III, Very Fine
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: -
Ilość odsłon: 1578