Aukcja 48 (47-48) / 1300

USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.330 | data: 05-11-2011
Jesteś w: A48  POLSKA

Jan III Sobieski, medal autorstwa J. Höhna młodszego, wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN III DG REX POLONIARUM, u dołu sygn. H, Rw: Dwa orły: polski i austriacki łamią w szponach półksiężyc, u dołu widok Wiednia, napis u góry NEC LUNA DUABUS, u dołu w kartuszu VIENNA LIBERATA A MDCLXXXIII, H-Cz. 2462 (R2), Racz. 224, srebro, 92.90 g, 56 mm, bardzo plastyczny medal o wysokim reliefie, patyna

Numer: 1300
Opis: Jan III Sobieski, medal autorstwa J. Höhna młodszego, wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN III DG REX POLONIARUM, u dołu sygn. H, Rw: Dwa orły: polski i austriacki łamią w szponach półksiężyc, u dołu widok Wiednia, napis u góry NEC LUNA DUABUS, u dołu w kartuszu VIENNA LIBERATA A MDCLXXXIII, H-Cz. 2462 (R2), Racz. 224, srebro, 92.90 g, 56 mm, bardzo plastyczny medal o wysokim reliefie, patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 05-11-2011
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 16 000 zł
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Ilość odsłon: 1681