Aukcja 48 (47-48) / 1296

USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.330 | data: 05-11-2011
Jesteś w: A48  POLSKA

medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity w 1659 w Gdańsku dla uczczenia zdobycia przez wojska polskie pod wodzą Jerzego Lubomirskiego twierdzy Haupt okupowanej od 1657 roku przez wojska szwedzkie, Aw: Widok twierdzy Haupt z lotu ptaka, w otoku napis CAUSA DEO PLACUIT SED ET ARMA TUENTIA CAUSAM, na dole sygnatura J Höhn, Rw: Poziomy napis w 17 wierszach, poniżej herb Gdańska, H-Cz. 2132 (R3), Racz. 143, Więcek str. 122, srebro 79.01 g, 73 mm, jedna z pierwszych prac medaliera, na rewersie uszkodzenia w tle, wspaniały efektowny medal, patyna

Numer: 1296
Opis: medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity w 1659 w Gdańsku dla uczczenia zdobycia przez wojska polskie pod wodzą Jerzego Lubomirskiego twierdzy Haupt okupowanej od 1657 roku przez wojska szwedzkie, Aw: Widok twierdzy Haupt z lotu ptaka, w otoku napis CAUSA DEO PLACUIT SED ET ARMA TUENTIA CAUSAM, na dole sygnatura J Höhn, Rw: Poziomy napis w 17 wierszach, poniżej herb Gdańska, H-Cz. 2132 (R3), Racz. 143, Więcek str. 122, srebro 79.01 g, 73 mm, jedna z pierwszych prac medaliera, na rewersie uszkodzenia w tle, wspaniały efektowny medal, patyna
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Data sprzedaży: 05-11-2011
Cena szacunkowa: 35 000 zł
Cena wywoławcza: 28 000 zł
Cena wylicytowana: 31 000 zł
Ilość odsłon: 614