Aukcja nr 45

USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
553 KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Jerzy III Brzeski, Ludwik IV Legnicki i Krystian Wołowsko-Oławski 1639-1663
dukat 1660, Brzeg, Aw: Półpostacie trzech braci i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, odmiana z literami E -W, złoto 3.45 g, F.u.S. 1784, małe uderzenie na rancie, ale..
7 500 zł
7 400 zł
554 KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Jerzy III Brzeski, Ludwik IV Legnicki i Krystian Wołowsko-Oławski 1639-1663
dukat 1660, Brzeg, Aw: Półpostacie trzech braci i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, odmiana bez liter E -W, złoto 3.44 g, F.u.S. 1785
6 000 zł
555 KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Krystian Wołowski 1654-1672
talar 1671, Brzeg, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Orzeł dolnośląski i napis, odmiana z literami GFH / CBS, 28.64 g, F.u.S. 1940, Dav. 7741, ładnie zachowany egzem..
14 000 zł
15 000 zł
556 KSIĘSTWO OPAWSKIE / Karol von Liechtenstein 1614-1627
3 krajcary 1614, F.u.S. 3132, patyna
250 zł
260 zł
557 KSIĘSTWO OPAWSKIE / Karol Euzebiusz 1627-1684
1 krajcar 1629, F.u.S. 3169, delikatna patyna
150 zł
220 zł
558 ŚLĄSK / STANY ŚLĄSKIE
24 krajcary 1623, Wrocław, moneta z popiersiem Ferdynanda II wybijana od lutego do lipca 1623 r, po bokach Orła cesarskigo litery H-T, Ejzenhart I.1(R2) (ten egzempla..
1 000 zł
1 900 zł
559 miasto / Ferdynand I 1527-1564
talar 1544, Wrocław, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Lew czeski i napis, 28.63 g, F.u.S. 3413, Dav. 8993, patyna
III+/II-
VF+/EF-
6 000 zł
7 000 zł
560 miasto / Ferdynand II 1619-1637
talar 1622, Wrocław, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, 34.79 g, F.u.S. 3479, Dav. 3156, patyna
10 000 zł
8 000 zł
561 Karol I 1511 / 1536
dukat 1522, Złoty Stok, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Postać św. Krzysztofa i napis, złoto 3.49 g, F.u.S. 2068 rzadki, patyna
5 000 zł
6 500 zł
562 Karol I 1511 / 1536
dukat 1532, Złoty Stok, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Postać św. Krzysztofa i napis, złoto 3.51 g, F.u.S. 2079, lekko gięty, rzadki
7 500 zł
563 OLEŚNICKIE / Joachim Ząbkowicki, Henryk II Bierutowski, Jan Oleśnicki i Jerzy III Ziębicki 1536-1548
dukat 1542, Złoty Stok, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Postać św. Krzysztofa i napis, złoto 3.55 g, F.u.S. 2089, wyśmienity stan zachowania, rzadki
I/I-
UNC/UNC-
12 500 zł
28 000 zł
564 OLEŚNICKIE / Karol II 1587-1617
talar 1611, Oleśnica, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, 28.68 g, F.u.S. 2156, Dav. 7089 ładna patyna
III/III+
VF/VF+
6 000 zł
7 500 zł
565 OLEŚNICKIE / Karol II 1587-1617
zestaw 3 krajcarówek: 1614 (odmiana bez liter HT) i 1615, Oleśnica, F.u.S. 2193 i 2201, razem 2 sztuki
200 zł
160 zł
566 OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639
4 dukaty 1620, Oleśnica, Aw: Półpostać Henryka Wacława i napis wokoło, Rw: Półpostać Karola Fryderyka i napis wokoło, złoto 13.78 g, F.u.S. 2224, drobne uszkodzenie t..
40 000 zł
567 OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639
talar 1620, Oleśnica, Aw: Popiersie Henryka Wacława i napis, Rw: Popiersie Karola Fryderyka i napis, 28.12 g, F.u.S. 2228, Dav. 7096, patyna
5 000 zł
5 000 zł
568 OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639
talar 1620, Oleśnica, Aw: Popiersia Henryka i Karola i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, 28.24 g, F.u.S. 2229, Dav. 7718, patyna
III-
VF-
3 000 zł
569 pod panowaniem Habsburgów / Ferdynand II 1619-1637
talar 1627, Wrocław, Aw: Popiersie Ferdynanda w prawo i napis, Rw: Orzeł cesarski i napis, 29.04 g, F.u.S. 213, Dav. 3156, rzadki
6 000 zł
7 000 zł
570 pod panowaniem Habsburgów / Ferdynand II 1619-1637
talar 1632, Wrocław, Aw: Popiersie Ferdynanda w prawo i napis, Rw: Orzeł cesarski i napis, odmiana bez litery W, 28.62 g, F.u.S. 239, Dav. 3161, patyna, rzadki
6 000 zł
5 500 zł
571 pod panowaniem Habsburgów / Karol VI 1711-1740
talar 1717, Wrocław, Aw: Popiersie Karola w prawo i napis, Rw: Orzeł cesarski i napis, F.u.S. 856, Dav. 1092
1 250 zł
1 400 zł
572 pod panowaniem Habsburgów / Karol VI 1711-1740
VI krajcarów 1715, Wrocław, nominał pod Orłem cesarskim, F.u.S. 848
150 zł