Aukcja nr 43

USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
Jesteś w: A43  MEDALE
1032 POLSKA
Aleksander Fredro, medal autorstwa Barre’a wybity 1864 r., Aw: Głowa pisarza w lewo i napis wokoło ALEKSANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, Rw: W wieńcu laurowym napis DO..
I/I-
UNC/UNC-
400 zł
850 zł
1033 POLSKA
medal sygnowany TASSET wybity dla upamiętnienia Rusinów pomordowanych przez carat w 1874 r., Aw: Tarcza herbowa polsko-litewsko-wołyńska na tle krzyża z koroną cierni..
600 zł
480 zł
1034 POLSKA
Włodzimierz Dzieduszycki, medal autorstwa C. Radnitzky’ego wybity z okazji Wystawy Rolniczej i Przemyslowej we Lwowie 1877 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku, ..
1 250 zł
1 600 zł
1035 POLSKA
medal na 550 -lecie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 1882 r., Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, niżej data 1882 i napis w otoku: NA PAMIĄTKĘ PIĘCIO-WIEKO..
350 zł
360 zł
1036 POLSKA
Jan III Sobieski, 200-lecie zwycięstwa pod Wiedniem, medal wybity nakładem Kurnatowskiego, Kraków 1883, Aw: Popiersie króla w zbroi karacenowej i płaszczu w prawo, na..
250 zł
700 zł
1037 POLSKA
250 zł
600 zł
1038 POLSKA
Jan III Sobieski, 200-lecie zwycięstwa pod Wiedniem, medal autorstwa W. Głowackiego, 1883 r., Aw: Popiersie króla w wieńcu w prawo i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa..
200 zł
380 zł
1039 POLSKA
medal sygnowany F. Wojtych Kraków wybity w 1890 roku upamiętniający przeniesienie zwłok Adama Mickiewicza na Wawel, Aw: Popiersie trzy czwarte w lewo, napis wokoło, R..
150 zł
420 zł
1040 POLSKA
Wystawa Przemysłu Budowlanego we Lwowie, medal autorstwa A. Schindlera 1892 r., Aw: Biegnąca kobieta z symbolami budownictwa, po bokach dwa geniusze, Rw: Herb Lwowa i..
600 zł
480 zł
1041 POLSKA
medal autorstwa Juliusza Kossaka wybity z okazji wydarzeń w Krożach w 1893 r., Aw: Kobieta z kotwicą siedząca w chmurach, wyżej Oko Opatrzności i napis w otoku PAN BÓ..
I-/II+
UNC-/EF+
1 000 zł
1 050 zł
1042 POLSKA
Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz, medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo i napis w otoku, Rw: W wieńcu cierniowym napis poziomy Z DYME..
400 zł
500 zł
1043 POLSKA
medal na 100-lecie bitwy pod Racławicami, 1894, Aw: Przysięga na Rynku Krakowskim, wokół 1794 24.MARCA 1894, Rw: Kościuszko konno na czele kosynierów, w odcinku RACłA..
250 zł
550 zł
1044 POLSKA
150 zł
220 zł
1045 POLSKA
kardynał Mieczysław Ledóchowski, medal sygn. Johnson, 1895 r., Aw: Popiersie na wprost, u dołu sygnatura, Rw: Napis poziomy w 9 wierszach i data, brąz 44 mm, patyna
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
550 zł
1046 POLSKA
Towarzystwo Gospodarskie, medal autotstwa C. Radnitzky’ego Aw: Oracz z pługiem ciągniętym przez woły, odcinku napis SZCZĘŚĆ BOŻE i sygn. C. RADNITZKY, Rw: W wieńcu z..
1 000 zł
2 400 zł
1047 POLSKA
Wystawa Mariańska w Warszawie- medal autorstwa St. Celińskiego i L. Goździejewskiego 1905 r., Aw: Popiersia trzech duchownych w lewo i napis w otoku, Rw: Trzy klęcząc..
400 zł
520 zł
1048 POLSKA
medal autorstwa Marcina Jarra 1910 r., Pięćsetna rocznica bitwy pod Grunwaldem, Aw: Orzeł siedzący na pękniętej tarczy krzyżackiej i napis GRUNWALD 1410-1910, Rw: Kró..
1 250 zł
1 600 zł
1049 POLSKA
medal autorstwa Karola Czaplickiego z okazji 500 rocznicy pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem 1910 r., Aw: Dwa popiersia z tarczami herbowymi i napis w otoku KROL JAGIEŁ..
300 zł
550 zł
1050 POLSKA
koronacja obrazu Matki Boskiej w Sulisławicach, medal sygn. P.B. (Paweł Bitschan), Aw: Obraz pod koroną, Rw: Napis poziomy PAMIĄTKA KORONACYI OBRAZU NAJŚWIĘTSZEJ MARY..
125 zł
280 zł
1051 POLSKA
medal jednostronny autorstwa F. Mazury, 1915 r, poświęcony poległym w bitwach na terenie Galicji; Żołnierz na koniu przed mogiłą poległych towarzyszy i napis w otoku ..
300 zł
260 zł