Aukcja nr 43
USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
1032 | POLSKA Aleksander Fredro, medal autorstwa Barre’a wybity 1864 r., Aw: Głowa pisarza w lewo i napis wokoło ALEKSANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, Rw: W wieńcu laurowym napis DO.. |
I/I- UNC/UNC- |
400 zł 850 zł
1033 | POLSKA medal sygnowany TASSET wybity dla upamiętnienia Rusinów pomordowanych przez carat w 1874 r., Aw: Tarcza herbowa polsko-litewsko-wołyńska na tle krzyża z koroną cierni.. |
600 zł 480 zł
1034 | POLSKA Włodzimierz Dzieduszycki, medal autorstwa C. Radnitzky’ego wybity z okazji Wystawy Rolniczej i Przemyslowej we Lwowie 1877 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku, .. |
I UNC |
1 250 zł 1 600 zł
1035 | POLSKA medal na 550 -lecie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 1882 r., Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, niżej data 1882 i napis w otoku: NA PAMIĄTKĘ PIĘCIO-WIEKO.. |
I- UNC- |
350 zł 360 zł
1036 | POLSKA Jan III Sobieski, 200-lecie zwycięstwa pod Wiedniem, medal wybity nakładem Kurnatowskiego, Kraków 1883, Aw: Popiersie króla w zbroi karacenowej i płaszczu w prawo, na.. |
I- UNC- |
250 zł 700 zł
1037 | POLSKA Jan III Sobieski, 200-lecie zwycięstwa pod Wiedniem, medal wybity nakładem Kurnatowskiego, Kraków 1883, Aw: Popiersie króla w zbroi karacenowej i płaszczu w prawo, na.. |
I UNC |
250 zł 600 zł
1038 | POLSKA Jan III Sobieski, 200-lecie zwycięstwa pod Wiedniem, medal autorstwa W. Głowackiego, 1883 r., Aw: Popiersie króla w wieńcu w prawo i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa.. |
II- EF- |
200 zł 380 zł
1039 | POLSKA medal sygnowany F. Wojtych Kraków wybity w 1890 roku upamiętniający przeniesienie zwłok Adama Mickiewicza na Wawel, Aw: Popiersie trzy czwarte w lewo, napis wokoło, R.. |
I UNC |
150 zł 420 zł
1040 | POLSKA Wystawa Przemysłu Budowlanego we Lwowie, medal autorstwa A. Schindlera 1892 r., Aw: Biegnąca kobieta z symbolami budownictwa, po bokach dwa geniusze, Rw: Herb Lwowa i.. |
600 zł 480 zł
1041 | POLSKA medal autorstwa Juliusza Kossaka wybity z okazji wydarzeń w Krożach w 1893 r., Aw: Kobieta z kotwicą siedząca w chmurach, wyżej Oko Opatrzności i napis w otoku PAN BÓ.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 000 zł 1 050 zł
1042 | POLSKA Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz, medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo i napis w otoku, Rw: W wieńcu cierniowym napis poziomy Z DYME.. |
I UNC |
400 zł 500 zł
1043 | POLSKA medal na 100-lecie bitwy pod Racławicami, 1894, Aw: Przysięga na Rynku Krakowskim, wokół 1794 24.MARCA 1894, Rw: Kościuszko konno na czele kosynierów, w odcinku RACłA.. |
I UNC |
250 zł 550 zł
1044 | POLSKA medal na 100-lecie bitwy pod Racławicami, 1894, Aw: Przysięga na Rynku Krakowskim, wokół 1794 24.MARCA 1894, Rw: Kościuszko konno na czele kosynierów, w odcinku RACłA.. |
II+ EF+ |
150 zł 220 zł
1045 | POLSKA kardynał Mieczysław Ledóchowski, medal sygn. Johnson, 1895 r., Aw: Popiersie na wprost, u dołu sygnatura, Rw: Napis poziomy w 9 wierszach i data, brąz 44 mm, patyna |
I-/II+ UNC-/EF+ |
500 zł 550 zł
1046 | POLSKA Towarzystwo Gospodarskie, medal autotstwa C. Radnitzky’ego Aw: Oracz z pługiem ciągniętym przez woły, odcinku napis SZCZĘŚĆ BOŻE i sygn. C. RADNITZKY, Rw: W wieńcu z.. |
I- UNC- |
1 000 zł 2 400 zł
1047 | POLSKA Wystawa Mariańska w Warszawie- medal autorstwa St. Celińskiego i L. Goździejewskiego 1905 r., Aw: Popiersia trzech duchownych w lewo i napis w otoku, Rw: Trzy klęcząc.. |
I UNC |
400 zł 520 zł
1048 | POLSKA medal autorstwa Marcina Jarra 1910 r., Pięćsetna rocznica bitwy pod Grunwaldem, Aw: Orzeł siedzący na pękniętej tarczy krzyżackiej i napis GRUNWALD 1410-1910, Rw: Kró.. |
1 250 zł 1 600 zł
1049 | POLSKA medal autorstwa Karola Czaplickiego z okazji 500 rocznicy pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem 1910 r., Aw: Dwa popiersia z tarczami herbowymi i napis w otoku KROL JAGIEŁ.. |
I- UNC- |
300 zł 550 zł
1050 | POLSKA koronacja obrazu Matki Boskiej w Sulisławicach, medal sygn. P.B. (Paweł Bitschan), Aw: Obraz pod koroną, Rw: Napis poziomy PAMIĄTKA KORONACYI OBRAZU NAJŚWIĘTSZEJ MARY.. |
I- UNC- |
125 zł 280 zł
1051 | POLSKA medal jednostronny autorstwa F. Mazury, 1915 r, poświęcony poległym w bitwach na terenie Galicji; Żołnierz na koniu przed mogiłą poległych towarzyszy i napis w otoku .. |
II+ EF+ |
300 zł 260 zł