Aukcja nr 33
USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
1143 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1743, Petersburg, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski, napis wokoło, Bitkin 254, ciemna patyna |
II- EF- |
1 500 zł | |
1144 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1749, Petersburg, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski, napis wokoło, Bitkin 264 |
II- EF- |
1 500 zł 1 200 zł
1145 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 96 kopiejek 1757, Moskwa, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski z herbami Rygi i Rewala na piersi, napis wokoło, Bitkin 627 R, moneta bita dla prowi.. |
III VF |
12 000 zł 9 600 zł
1146 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 połtina 1756, Petersburg, Aw: Popiersie, Rw: Monogram, Bitkin 72, Fr. 118, złoto 0.82 g, gięta |
III VF |
400 zł 1 050 zł
1147 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 griwiennik 1745, Moskwa, Bitkin 198 |
250 zł 230 zł
1148 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 połuszka 1757, Jekaterinburg, \nowodieł, Bitkin H 520 R2 |
II- EF- |
400 zł | |
1149 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 szeląg 1760, Królewiec, Bitkin 796 R1, rosyjska moneta okupacyjna dla Prus, ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
II- EF- |
250 zł 320 zł
1150 | ROSJA / Piotr III 1761-1762 rubel 1762, Moskwa, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski, napis wokoło, Bitkin 9 R, czyszczone tło, rzadki |
3 000 zł 2 600 zł
1151 | ROSJA / Piotr III 1761-1762 rubel 1762, Petersburg, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski, napis wokoło, odmiana z napisem na rancie, Bitkin 12 R, rzadki, patyna |
III VF |
3 000 zł | |
1152 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1762, Petersburg, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski, napis wokoło, Bitkin 182, drobne rysy w tle |
III VF |
300 zł | |
1153 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1764, Petersburg, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski, litery C - A, napis wokoło, Bitkin 186 |
III VF |
300 zł | |
1154 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1771, Petersburg, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł carski, litery A - ò , napis wokoło, Bitkin 211 |
II- EF- |
750 zł 600 zł
1155 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 półpołtinnik 1794, Petersburg, Bitkin 358 |
250 zł 680 zł
1156 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 20 kopiejek 1763 lub 1765, Petersburg, katalogi podają dwie daty emisji: 1764 i 1765, ostatnia cyfra daty niepewna |
III+/II- VF+/EF- |
400 zł 460 zł
1157 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 15 kopiejek 1785, Petersburg, Bitkin 444 |
250 zł 480 zł
1158 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 2 kopiejki dla Syberii, 1780 KM, Suzun, \nowodieł, Bitkin H 1125 R2 |
I UNC |
1 250 zł 1 000 zł
1159 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 rubel 1798, Petersburg, litery C M - M Å, Bitkin 32, wada blachy, ale ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
2 000 zł 1 600 zł
1160 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 połtina 1801, Petersburg, litery C M - A ą, Bitkin 62 R, rzadki rocznik, minimalne uderzenie na rancie |
3 000 zł 4 000 zł
1161 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 półpołtinnik 1799, Petersburg, litery C M - M Å, Bitkin 71 małe uszkodzenie na awersie |
III VF |
400 zł 500 zł
1162 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 2 kopiejki 1801 EM, Jekaterinburg, Bitkin 118, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
150 zł |