Aukcja nr 29
USD/PLN: 3.800 | EUR/PLN: 4.600 | data: 06-12-2003
1068 | POLSKA Adam Mickiewicz- medal autorstwa Wacława Szymanowskiego1898 r., Aw: Popiersie poety w prawo i napis w otoku, Rw: Postać poety siedzącego na skale, przed nim dwa geniu.. |
I- UNC- |
200 zł 320 zł
1069 | POLSKA pamiątka ze ślizgawki w Łazienkach- medalik pamiątkowy, Aw: Herb Warszawy i napis rosyjski, Rw: W wieńcu napis poziomy PAMIĄTKA ..., cyna 26 mm |
II- EF- |
100 zł 120 zł
1070 | POLSKA Towarzystwo Ogrodnicze Warszawskie- medal sygnowany L. S., Aw: W wieńcu z owoców i gałązek napisy polski i rosyjski, Rw: Dwie postacie kobiece z owocami i wieńcami, b.. |
II+ EF+ |
150 zł 240 zł
1071 | POLSKA Nagroda Rządowa Wystawy Płodów i Wyrobów Gospodarstwa Wiejskiego w Królestwie Polskim organizo- wanej w Łowiczu- medal autorstwa Jana Minheymera, Aw: W wieńcu z płodó.. |
200 zł 270 zł
1072 | POLSKA medal srebrny chrzcielny, Aw: Chrzest Chrystusa w rzece Jordan, Rw: Matka Boska z Dzieciątkiem, niżej orzełek i napis na górze, srebro 44 mm, patyna, H-Cz.8276, medal.. |
I- UNC- |
200 zł 320 zł
1073 | POLSKA jubileusz Uniwersytetu Jagiellońskiego 1900 r.- medal autorstwa W. Trojanowskiego, Aw: Herby Krakowa, Akademii Krakowskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego, niżej daty .. |
I- UNC- |
200 zł 280 zł
1074 | POLSKA 500-lecie Bitwy Grunwaldzkiej-autorstwa Ignacego Wróblewskiego 1910 r., Aw: Popiersie Władysława Jagiełły w koronie w lewo i napis w otoku, Rw: Scena ataku konnego ry.. |
I- UNC- |
300 zł 340 zł
1075 | POLSKA 250-lecie Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie 1911 r.- medal autorstwa Tadeusza Błotnickiego, Aw: Popiersie Jana Kazimierza w prawo i napis otoku, Rw: Napis poziom.. |
I UNC |
400 zł 450 zł
1076 | POLSKA 50-lecie reform Aleksandra Wielopolskiego- medal autorstwa Cz. Makowskiego 1912 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku, Rw: W kwadracie napis poziomy, brąz 50 mm, .. |
II- EF- |
200 zł | |
1077 | POLSKA pamiątka ślubu Izy Potockiej i Franciszka Krasińskiego - medal autorstwa Henryka Jauera (Wiedeń) 1913 r., Aw: Dwie tarcze herbowe pod koroną hrabiowską i napis w otok.. |
II+ EF+ |
250 zł 290 zł
1078 | POLSKA 50 rocznica Powstania Styczniowego - medal autorstwa Wojciecha Jastrzębowskiego 1913 r., Aw: W wieńcu dębowym napis poziomy, niżej herb Krakowa, Rw: Nagi mężczyzna ro.. |
I- UNC- |
125 zł | |
1079 | POLSKA pomoc dla dzieci polskich- medal nieznanego autora, Aw: Orzeł w tarczy i napis POLISH VICTIMS RELIEF FUND, Rw: Napis poziomy i faksymile podpisu Helena Paderewska, ni.. |
I- UNC- |
100 zł 80 zł
1080 | POLSKA poległym na Polu Chwały 1915 r.- medal autorstwa S. R. Lewandowskiego, Aw: Postać w stroju wojownika greckie- go składa wieniec na piersi leżącego nagiego mężczyzny z.. |
I UNC |
125 zł 210 zł
1081 | POLSKA 122 rocznica rzezi Pragi 1916 r,- owalny jednostronny medalik z zawieszką sygnowany W.W.: Żołnierz rosyjski godzący bagnetem w upadającą ofiarę, w tle kościół i napis.. |
100 zł 150 zł
1082 | POLSKA książę Zdzisław Lubomirski- medal, autorstwa Cz. Makowskiego 1917 r., Aw: Popiersie w lewo i napis, Rw: W pod- wójnym wieńcu napis w otoku, sygnowany na rancie J. KNE.. |
I- UNC- |
200 zł 350 zł
1083 | POLSKA otwarcie pierwszego Sejmu Ustawodawczego 1919 r.- medal autorstwa Jana Raszki, Aw: Napis poziomy, Rw: Siedząca kobieta z rylcem przed tablicą praw, w tle sala obrad, .. |
II+ EF+ |
150 zł 120 zł
1084 | POLSKA Heliodor Święcicki pierwszy rektor Uniwersytetu Poznańskiego- medal autorstwa Jana Wysockiego 1923 r., Aw: Popiersie w stroju ceremonialnym i napis w otoku, Rw: Budyn.. |
I- UNC- |
200 zł 370 zł
1085 | POLSKA nagroda Pomorskiej Izby Rolniczej- medal autorstwa Stefana R. Koźbielewskiego 1926 r., Aw: Orzeł państwo- wy w wieńcu i napis w otoku, Rw: Narzędzia rolnicze na tle s.. |
300 zł | |
1086 | POLSKA 100-lecia Banku Polskiego w Warszawie 1928 r.- medal autorstwa Józefa Aumillera, Aw: Dwa popiersia w prawo i napis w otoku, Rw: Na tle wieńca tablica z napisem, u gór.. |
I- UNC- |
100 zł | |
1087 | POLSKA Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu 1929 r.- medal autorstwa Mieczysława Kotarbińskiego, Aw: Styli- zowany Orzeł, niżej data 1929 i napis w podwójnym otoku, Rw: Gło.. |
I- UNC- |
200 zł 160 zł