Aukcja nr 29

USD/PLN: 3.800 | EUR/PLN: 4.600 | data: 06-12-2003
Jesteś w: A29  Starożytność
KALABRIA- Taras stater III w. pne, Aw: Nagi jeździec w lewo, niżej ATKI, Rw: Taras z trójzębem na .. KALABRIA- Taras stater III w. pne, Aw: Nagi jeździec w lewo, niżej ATKI, Rw: Taras z trójzębem na ..
1 GRECJA
KALABRIA- Taras stater III w. pne, Aw: Nagi jeździec w lewo, niżej ATKI, Rw: Taras z trójzębem na delfinie w lewo, za nim sowa, napis poniżej TAPA. ., Szaivert-Sear-,..
1 000 zł
2 000 zł
MACEDONIA- Filip II 359-336 pne, tetradrachma, Aw: Głowa króla w prawo, Rw: Nagi jeździec z gałązk.. MACEDONIA- Filip II 359-336 pne, tetradrachma, Aw: Głowa króla w prawo, Rw: Nagi jeździec z gałązk..
2 GRECJA
MACEDONIA- Filip II 359-336 pne, tetradrachma, Aw: Głowa króla w prawo, Rw: Nagi jeździec z gałązką palmową w ręku w prawo i napis powyżej, niżej kłos zboża, Szaivert..
1 800 zł
1 700 zł
MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma mennica Byblos, Aw: Głowa Aleksandra w.. MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma mennica Byblos, Aw: Głowa Aleksandra w..
3 GRECJA
MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma mennica Byblos, Aw: Głowa Aleksandra w skórze lwa w prawo, Rw: Zeus siedzący na tronie w lewo, napis po bo..
1 000 zł
1 150 zł
MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma, Aw: Głowa Aleksandra w skórze lwa w p.. MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma, Aw: Głowa Aleksandra w skórze lwa w p..
4 GRECJA
MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma, Aw: Głowa Aleksandra w skórze lwa w prawo, Rw: Zeus siedzący na tronie w lewo, napis po bokach:, w polu l..
1 000 zł
800 zł
MACEDONIA pod panowaniem rzymskim, Philippi AE-19, Aw: Nike krocząca w prawo i napis, Rw: Trzy szt.. MACEDONIA pod panowaniem rzymskim, Philippi AE-19, Aw: Nike krocząca w prawo i napis, Rw: Trzy szt..
5 GRECJA
MACEDONIA pod panowaniem rzymskim, Philippi AE-19, Aw: Nike krocząca w prawo i napis, Rw: Trzy sztandary i napis COL. . PHI, 4.91 g, ładna patyna
125 zł
100 zł
TESSALIA- Larissa, drachma, Aw: Głowa nimfy Larissy na wprost, Rw: Koń pasący się na łące w prawo,.. TESSALIA- Larissa, drachma, Aw: Głowa nimfy Larissy na wprost, Rw: Koń pasący się na łące w prawo,..
6 GRECJA
TESSALIA- Larissa, drachma, Aw: Głowa nimfy Larissy na wprost, Rw: Koń pasący się na łące w prawo, wyżej napis, Szaivert-Sear 2021, 5.90 g, lekkie uderzenie na awersie
1 000 zł
BEOCJA-Teby, stater 379/338 pne, Aw: Tarcza beocka, Rw: Amfora i litery, SNG Cop. 340ff, 12.16 g BEOCJA-Teby, stater 379/338 pne, Aw: Tarcza beocka, Rw: Amfora i litery, SNG Cop. 340ff, 12.16 g
7 GRECJA
BEOCJA-Teby, stater 379/338 pne, Aw: Tarcza beocka, Rw: Amfora i litery, SNG Cop. 340ff, 12.16 g
2 200 zł
1 760 zł
ATTYKA- Ateny, tetradrachma 449-413 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie w prawo, Rw: We wklęsłym kwadrac.. ATTYKA- Ateny, tetradrachma 449-413 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie w prawo, Rw: We wklęsłym kwadrac..
8 GRECJA
ATTYKA- Ateny, tetradrachma 449-413 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie w prawo, Rw: We wklęsłym kwadracie sowa w prawo, za nią gałązka oliwna, z lewej pionowo, Szaivert-Se..
1 500 zł
1 200 zł
EUBEJA- Histiaia, hemidrachma 196-146 pne, Aw: Głowa nimfy Histiai w wieńcu winogronowym, Rw: Hist.. EUBEJA- Histiaia, hemidrachma 196-146 pne, Aw: Głowa nimfy Histiai w wieńcu winogronowym, Rw: Hist..
9 GRECJA
EUBEJA- Histiaia, hemidrachma 196-146 pne, Aw: Głowa nimfy Histiai w wieńcu winogronowym, Rw: Histiaia siedząca na dziobie okrętu, z lewej napis, Szaivert-Sear -, 1.6..
250 zł
200 zł
TRACJA- Pantikapea, 400-300 pne, AE-20, Aw: Głowa brodatego Pana, Rw: Protom Gryfona w lewo, poniż.. TRACJA- Pantikapea, 400-300 pne, AE-20, Aw: Głowa brodatego Pana, Rw: Protom Gryfona w lewo, poniż..
10 GRECJA
TRACJA- Pantikapea, 400-300 pne, AE-20, Aw: Głowa brodatego Pana, Rw: Protom Gryfona w lewo, poniżej jesiotr, napis, Szaivert-Sear 1921, ładna zielona patyna
250 zł
BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Gepepiria 37-38, AE-24, Aw: Popiersie królowej Gepepirii w prawo i na.. BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Gepepiria 37-38, AE-24, Aw: Popiersie królowej Gepepirii w prawo i na..
11 GRECJA
BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Gepepiria 37-38, AE-24, Aw: Popiersie królowej Gepepirii w prawo i napis w otoku, Rw: Głowa Mitradatesa VIII w prawo i napis w otoku, Sta..
400 zł
400 zł
BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Sauromates I 93-123, sesterc, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w o.. BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Sauromates I 93-123, sesterc, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w o..
12 GRECJA
BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Sauromates I 93-123, sesterc, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu MH (48 uncji), Stanisławski 229, ciemna patyna, ł..
600 zł
13 GRECJA
BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Sauromates I 93-123, sesterc, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: Nike krocząca w lewo, po bokach litery MH (48 uncji), Stan..
500 zł
BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Reskopulos II 211-226, stater elektronowy 214, Aw: Popiersie króla w .. BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Reskopulos II 211-226, stater elektronowy 214, Aw: Popiersie króla w ..
14 GRECJA
BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Reskopulos II 211-226, stater elektronowy 214, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: Popiersie Karakalli w prawo i data, z pra..
2 500 zł
2 000 zł
BITYNIA- Prusias II 185-149 pne, AE-16, Aw: Głowa króla w diademie, Rw: Stojący Herakles z maczugą.. BITYNIA- Prusias II 185-149 pne, AE-16, Aw: Głowa króla w diademie, Rw: Stojący Herakles z maczugą..
15 GRECJA
BITYNIA- Prusias II 185-149 pne, AE-16, Aw: Głowa króla w diademie, Rw: Stojący Herakles z maczugą i skórą lwa i napis poziomy, Szaivert-Sear 7033
150 zł
PONT- Amisos AE-22 120-80 pne, Aw: Głowa Perseusza w czapce frygijskiej w prawo, Rw: Pegaz stojący.. PONT- Amisos AE-22 120-80 pne, Aw: Głowa Perseusza w czapce frygijskiej w prawo, Rw: Pegaz stojący..
16 GRECJA
PONT- Amisos AE-22 120-80 pne, Aw: Głowa Perseusza w czapce frygijskiej w prawo, Rw: Pegaz stojący w lewo i napis poziomy, Szaivert-Sear 3611, ładna zielona patyna
200 zł
160 zł
WYSPY JOŃSKIE- Chios, stater 480-460 pne, Aw: Sfinks siedzący w lewo, Rw: Czteroczęściowy wklęsły .. WYSPY JOŃSKIE- Chios, stater 480-460 pne, Aw: Sfinks siedzący w lewo, Rw: Czteroczęściowy wklęsły ..
17 GRECJA
WYSPY JOŃSKIE- Chios, stater 480-460 pne, Aw: Sfinks siedzący w lewo, Rw: Czteroczęściowy wklęsły kwadrat, Szaivert-Sear 4640, 7.78 g
800 zł
640 zł
PAMFILIA- Side, tetradrachma 230-180 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie korynckim w prawo, Rw: Nike z w.. PAMFILIA- Side, tetradrachma 230-180 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie korynckim w prawo, Rw: Nike z w..
18 GRECJA
PAMFILIA- Side, tetradrachma 230-180 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie korynckim w prawo, Rw: Nike z wieńcem krocząca w lewo, owoc granatu, Szaivert-Sear 5545, 16.21 g, ł..
1 800 zł
1 440 zł
FENICJA- Sydon, diszekel około 425 pne, Aw: Statek wojenny pod żaglami, Rw: Bóg w bidze w lewo, Sz.. FENICJA- Sydon, diszekel około 425 pne, Aw: Statek wojenny pod żaglami, Rw: Bóg w bidze w lewo, Sz..
19 GRECJA
FENICJA- Sydon, diszekel około 425 pne, Aw: Statek wojenny pod żaglami, Rw: Bóg w bidze w lewo, Szaivert-Sear 6112, BMC 1, 24.42 g, bardzo rzadka moneta w słabym stan..
IV
F
1 000 zł
SYRIA- Filip Philadelphos 93-83 pne, tetradrachma, Aw: Głowa w diademie w prawo, Rw: Zeus na troni.. SYRIA- Filip Philadelphos 93-83 pne, tetradrachma, Aw: Głowa w diademie w prawo, Rw: Zeus na troni..
20 GRECJA
SYRIA- Filip Philadelphos 93-83 pne, tetradrachma, Aw: Głowa w diademie w prawo, Rw: Zeus na tronie siedzący w lewo i napisy pionowe, Szaivert-Sear 7484, 15.72 g
800 zł
720 zł