Aukcja nr 29
USD/PLN: 3.800 | EUR/PLN: 4.600 | data: 06-12-2003
1 | GRECJA KALABRIA- Taras stater III w. pne, Aw: Nagi jeździec w lewo, niżej ATKI, Rw: Taras z trójzębem na delfinie w lewo, za nim sowa, napis poniżej TAPA. ., Szaivert-Sear-,.. |
1 000 zł 2 000 zł
2 | GRECJA MACEDONIA- Filip II 359-336 pne, tetradrachma, Aw: Głowa króla w prawo, Rw: Nagi jeździec z gałązką palmową w ręku w prawo i napis powyżej, niżej kłos zboża, Szaivert.. |
1 800 zł 1 700 zł
3 | GRECJA MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma mennica Byblos, Aw: Głowa Aleksandra w skórze lwa w prawo, Rw: Zeus siedzący na tronie w lewo, napis po bo.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 150 zł
4 | GRECJA MACEDONIA- Aleksander III Wielki 336- 323 pne, tetradrachma, Aw: Głowa Aleksandra w skórze lwa w prawo, Rw: Zeus siedzący na tronie w lewo, napis po bokach:, w polu l.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 800 zł
5 | GRECJA MACEDONIA pod panowaniem rzymskim, Philippi AE-19, Aw: Nike krocząca w prawo i napis, Rw: Trzy sztandary i napis COL. . PHI, 4.91 g, ładna patyna |
125 zł 100 zł
6 | GRECJA TESSALIA- Larissa, drachma, Aw: Głowa nimfy Larissy na wprost, Rw: Koń pasący się na łące w prawo, wyżej napis, Szaivert-Sear 2021, 5.90 g, lekkie uderzenie na awersie |
II- EF- |
1 000 zł | |
7 | GRECJA BEOCJA-Teby, stater 379/338 pne, Aw: Tarcza beocka, Rw: Amfora i litery, SNG Cop. 340ff, 12.16 g |
II- EF- |
2 200 zł 1 760 zł
8 | GRECJA ATTYKA- Ateny, tetradrachma 449-413 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie w prawo, Rw: We wklęsłym kwadracie sowa w prawo, za nią gałązka oliwna, z lewej pionowo, Szaivert-Se.. |
1 500 zł 1 200 zł
9 | GRECJA EUBEJA- Histiaia, hemidrachma 196-146 pne, Aw: Głowa nimfy Histiai w wieńcu winogronowym, Rw: Histiaia siedząca na dziobie okrętu, z lewej napis, Szaivert-Sear -, 1.6.. |
250 zł 200 zł
10 | GRECJA TRACJA- Pantikapea, 400-300 pne, AE-20, Aw: Głowa brodatego Pana, Rw: Protom Gryfona w lewo, poniżej jesiotr, napis, Szaivert-Sear 1921, ładna zielona patyna |
II+ EF+ |
250 zł | |
11 | GRECJA BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Gepepiria 37-38, AE-24, Aw: Popiersie królowej Gepepirii w prawo i napis w otoku, Rw: Głowa Mitradatesa VIII w prawo i napis w otoku, Sta.. |
400 zł 400 zł
12 | GRECJA BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Sauromates I 93-123, sesterc, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu MH (48 uncji), Stanisławski 229, ciemna patyna, ł.. |
600 zł | |
13 | GRECJA BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Sauromates I 93-123, sesterc, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: Nike krocząca w lewo, po bokach litery MH (48 uncji), Stan.. |
500 zł | |
14 | GRECJA BOSPOR CYMERYJSKI-królestwo, Reskopulos II 211-226, stater elektronowy 214, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: Popiersie Karakalli w prawo i data, z pra.. |
2 500 zł 2 000 zł
15 | GRECJA BITYNIA- Prusias II 185-149 pne, AE-16, Aw: Głowa króla w diademie, Rw: Stojący Herakles z maczugą i skórą lwa i napis poziomy, Szaivert-Sear 7033 |
II- EF- |
150 zł | |
16 | GRECJA PONT- Amisos AE-22 120-80 pne, Aw: Głowa Perseusza w czapce frygijskiej w prawo, Rw: Pegaz stojący w lewo i napis poziomy, Szaivert-Sear 3611, ładna zielona patyna |
200 zł 160 zł
17 | GRECJA WYSPY JOŃSKIE- Chios, stater 480-460 pne, Aw: Sfinks siedzący w lewo, Rw: Czteroczęściowy wklęsły kwadrat, Szaivert-Sear 4640, 7.78 g |
II- EF- |
800 zł 640 zł
18 | GRECJA PAMFILIA- Side, tetradrachma 230-180 pne, Aw: Głowa Ateny w hełmie korynckim w prawo, Rw: Nike z wieńcem krocząca w lewo, owoc granatu, Szaivert-Sear 5545, 16.21 g, ł.. |
1 800 zł 1 440 zł
19 | GRECJA FENICJA- Sydon, diszekel około 425 pne, Aw: Statek wojenny pod żaglami, Rw: Bóg w bidze w lewo, Szaivert-Sear 6112, BMC 1, 24.42 g, bardzo rzadka moneta w słabym stan.. |
IV F |
1 000 zł | |
20 | GRECJA SYRIA- Filip Philadelphos 93-83 pne, tetradrachma, Aw: Głowa w diademie w prawo, Rw: Zeus na tronie siedzący w lewo i napisy pionowe, Szaivert-Sear 7484, 15.72 g |
II- EF- |
800 zł 720 zł