Aukcja nr 27
USD/PLN: 3.970 | EUR/PLN: 3.940 | data: 30-11-2002
939 | POLSKA dystynktorium kanonicze kapituły lwowskiej katedry łacińskiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny -ok 1776 roku, trzyczęściowe, brąz złocony, emalia .. |
6 000 zł | |
940 | POLSKA Krzyż Walecznych 1920 (bez daty), numer 2806, ciemny brąz, 44 x 44 mm, wstążka ze szpilą (zawieszką). Krogulec typ 2 (gładka tarcza z Orłem), Stela 20.14, rzadki |
350 zł 560 zł
941 | POLSKA medal 3 MAJA 1925 numer 3283, srebro, 30 mm, brak wstążki, patyna |
150 zł 280 zł
942 | POLSKA medal Za Długoletnią Służbę (XX Lat), srebro, punca na rancie, 35 mm, brak wstążki |
II+ EF+ |
50 zł | |
943 | POLSKA medal Prezydium Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego \Za Obronę Śląska 1919, za wojnę z Czechami w 1919 roku |
200 zł 160 zł
944 | POLSKA Odznaka honorowa \Orlęta 1919, za wojnę z Ukrainą 1918/1919 |
125 zł 130 zł
945 | POLSKA Odznaka pamiątkowa \Gwiazda Przemyśla 1920, za wojnę z Ukrainą 1918/1919 |
200 zł 260 zł
946 | POLSKA medal W 10 Rocznicę Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej 1928 województwo nowogrodzkie, mosiądz, 30 mm, Strzałkowski 603 RR, uderzenie na rancie, rzadki |
I- UNC- |
125 zł 150 zł
947 | POLSKA medal \Za Zajęcie Śląska Cieszyńskiego 1938, medal zatwierdzony przez Rząd Polski w 1938 roku dla żołnierzy i cywilów biorących udział w zajęciu Zaolzia. W trudnej sy.. |
250 zł | |
948 | POLSKA oficerska odznaka pamiątkowa 6 Pułku Ułanów Kaniowskich, trzyczęściowa, 52 x 52 mm, biały metal, emalia niebieska i biała, nakrętka nr 183, W. GONTARCZYK, Wielecki/Si.. |
500 zł 580 zł
949 | POLSKA żołnierska odznaka pamiątkowa 1 Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego, na odwrocie numer 3983, jednoczęściowa, tombak oksydowany, 32 x 32 mm, nakrętka ANTONI PE.. |
II- EF- |
200 zł 310 zł
950 | POLSKA żołnierska odznaka pamiątkowa 35 Pułku Piechoty, na odwrocie numer 542, jednoczęściowa, tombak, 47 x 45 mm nakrętka JAN KNEDLER / WARSZAWA - NOWY ŚWIAT 45, Wielecki/S.. |
II- EF- |
200 zł 420 zł
951 | POLSKA oficerska odznaka pamiątkowa 55 Poznańskiego Pułku Piechoty, dwuczęściowa, tombak srebrzony, biała emalia zachowany łańcuszek, 41 x 41 mm, nakrętka J.KNEDLER WARSZAWA.. |
II- EF- |
400 zł 580 zł
952 | POLSKA oficerska odznaka pamiątkowa 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, trzyczęściowa, 41 x 41 mm, srebro, punce na odznace i na nakrętce, A.BATKO / N. SĄCZ, Wielecki/Sieradzki.. |
750 zł 920 zł
953 | POLSKA oficerska odznaka pamiątkowa 5 Pułku Strzelców Podhalańskich, jednoczęściowa, tombak oksydowany, biała emalia, 40 x 40 mm, Wielecki/Sieradzki ss 143, 144, rzadka |
250 zł 200 zł
954 | POLSKA żołnierska odznaka pamiątkowa Sztabu Generalnego, dwuczęściowa, tombak srebrzony, 45 x 40 mm, nakrętka W.GONTARCZYK / WARSZAWA UL. MIODOWA No 19 |
350 zł 460 zł
955 | POLSKA odznaka pamiątkowa X Olimpiady 1932 Z.N.P. (Związku Narodowego Polskiego w USA obecnie Polish National Association), złoto, próba 14 K (585), bardzo rzadka |
I UNC |
1 500 zł | |
956 | POLSKA Order Odrodzenia Polski 1944, Krzyż Komandorski z Gwiazdą, (II klasa), tombak srebrzony, emalia biała, czerwona i niebieska, wstążka, oryginalne pudełko, emalia na do.. |
I UNC |
250 zł 310 zł