Aukcja nr 24

USD/PLN: 3.950 | EUR/PLN: 3.388 | data: 09-06-2001
Jesteś w: A24  POLSKA  Jan Kazimierz 1649-1668
317 Jan Kazimierz 1649-1668
trzy dukaty (donatywa) bez daty, Gdańsk, Aw: Popiersie króla, pod nim inicjały I H (Jana Hôhna -gdańskiego medaliera) i napis w otoku IOAN CASIM D G POLON & SUEC REX,..
III-
VF-
8 000 zł
7 000 zł
318 Jan Kazimierz 1649-1668
dukat 1658, Gdańsk, H-Cz. 2129 R, Fr. 24, złoto, 3.45 g, lekko gięty, stara patyna
4 000 zł
3 850 zł
319 Jan Kazimierz 1649-1668
tymf 1663, Bydgoszcz, Kurp. 478 R1, Gum. 1769
100 zł
130 zł
320 Jan Kazimierz 1649-1668
tymf 1664, Bydgoszcz, nieopisany przez Kurpiewskiego omyłkowy napis POTORQ 3..., Gum. 1771
125 zł
100 zł
321 Jan Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, odmiana z datą po obu stronach, Kurp. 518 R2, Gum. 1773, rzadki
200 zł
210 zł
322 Jan Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, Kurp. 514, Gum. 1773
100 zł
110 zł
323 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1-8 po bokach tarczy herbowej, Kurp. 314 R4, Gum. 1728, T. 7, rzadki
1 000 zł
1 150 zł
324 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, Kurp. 841 R1, Gum. 1906, lekko pęknięty krążek, ciekawe popiersie króla, patyna
600 zł
480 zł
325 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1652, Wschowa, Kurp. 325, Gum. 1731
250 zł
310 zł
326 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1654, Poznań, Kurp. 350 R3, Gum. 1738, T. 4, rzadki, patyna
400 zł
460 zł
327 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Kraków, Kurp. 360, Gum. 1740, patyna
200 zł
230 zł
328 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, odmiana z literami HD-L po bokach herbu Torunia, Kurp. 1.000 R1, Gum. 1944, moneta wybita uszkodzonym stemplem, ładna stara patyna
400 zł
430 zł
329 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, odmiana z literami HI-L po bokach herbu Torunia, Kurp. 995 R1, Gum. 1944, moneta wybita zniszczonym stemplem, patyna
400 zł
420 zł
330 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, odmiana z literami Y zamiast liter V, znak mennicy na końcu napisu, Kurp. 387 R3, Gum. 1753
500 zł
400 zł
331 Jan Kazimierz 1649-1668
ort bez daty (1656), Toruń, okupacja szwedzka, podobny H-Cz. 8324 R3 ale odmiana napisu CAROLUS GUSTAVUS DG REX, Ahlström 1, rzadki, ładnie zachowany egzemplarz
900 zł
720 zł
332 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Kraków, Kurp. 397, Gum. 1750
150 zł
230 zł
333 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1658, Poznań, odmiana nieopisana w katalogu J. Kurpiewskiego, awers IOAN CASIM D G REX POL M D L R P MAS, rewers tarcza ozdobna i napis SAM LIV NECN SV G herb Wie..
500 zł
480 zł
334 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1659, Gdańsk, Kurp. 860 R, Gum. 1912
350 zł
335 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1662, Gdańsk, Kurp. 873 R, Gum. 1913
350 zł
370 zł
336 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1662, Gdańsk, Kurp. 873 R, Gum. 1913, drobna wada krążka, patyna
300 zł
370 zł