Aukcja nr 24
USD/PLN: 3.950 | EUR/PLN: 3.388 | data: 09-06-2001
791 | POLSKA medal 100- lecie bitwy pod Racławicami 1894 r., Aw: Scena zaprzysiężenia Naczelnika Kościuszki i daty po bokach, Rw: Kościuszko na koniu, u dołu napis RACŁAWICE, brąz.. |
I- UNC- |
125 zł | |
792 | POLSKA medal wybity z okazji 100 rocznicy przysięgi Kościuszko 1894 r., Aw: Popiersie trzy czwarte w prawo i napis w otoku, Rw: Orzeł pod koroną, po bokach żołnierze i daty.. |
I- UNC- |
125 zł | |
793 | POLSKA Wystawa Krajowa we Lwowie- medal autorstwa A. Schindlera 1894 r., Aw: Biegnąca kobieta z pionem murars- kim i węgielnicą, po bokach dwa geniusze, sygn. A. SCHINDLER, .. |
I UNC |
300 zł 300 zł
794 | POLSKA medalik na pamiątkę Powstania Styczniowego sygn. Pinion Poncet wybity w Lyonie w XIX wieku, Aw: Matka Boska z Dzieciątkiem i napis w otoku POD TWOJĄ OBRONĘ UCIEKAMY .. |
600 zł 640 zł
795 | POLSKA Wystawa w Brzeżanach- medal 1903 r., Aw: Napis półkolisty PRZEGLĄDOWA WYSTAWA PRZEMYSŁU KRAJOWEGO, poziomo w BRZEŻANACH W ROKU 1903, sygn,. G. SZAPIRY SYN, Rw: Siedz.. |
I- UNC- |
1 000 zł | |
796 | POLSKA Wystawa Mariańska w Warszawie 1905 r., Aw: Trzy popiersia w lewo i napis w otoku, Rw: Matka Boska na półksiężycu, niżej trzy klęczące postacie, napis w otoku POCIESZY.. |
500 zł | |
797 | POLSKA Jan Dzierżoń- medal nagrodowy za zasługi dla pszczelarstwa 1906 r., Aw: Popiersie na wprost i daty 1811- 1906, niżej JAN DZIERŻOŃ, Rw: Pszczoła nad kwiatem i napis, ,.. |
I UNC |
200 zł 160 zł
798 | POLSKA 500-lecie Bitwy Grunwaldzkiej medalik wybity w 1910 r., Aw: Półpostać króla Władysława Jagiełły i napis, po bo- kach godła Polski i Litwy, Rw: Napis poziomy PAMIĄTKA .. |
I UNC |
100 zł 120 zł
799 | POLSKA Władysław Jagiełło- medal autorstwa Ignacego Wróblewskiego wybity w Lyonie w 1910 r., Aw: Popiersie króla w lewo i napis w otoku, w polu W.W. i I. W., Rw: Scena bitwy.. |
II/III EF/VF |
500 zł 520 zł
800 | POLSKA Władysław Jagiełło- medal, jak poz. 799. ale wybity w brązie, 50 mm |
150 zł 170 zł
801 | POLSKA Roman Żelazowski- medal projektu J. Wysockiego 1924 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku ROMAN ŻELAZOWSKI 1874-1924, Rw: Maska sceniczna na lirze, niżej herb Poz.. |
I UNC |
200 zł 210 zł
802 | POLSKA medal nagrodowy Min. Rolnictwa 1926 r., Aw: Orzeł siedzący na kłosach i napis, Rw: Kobieta trzymająca snop zboża i sierp, sygn. E. WITTIG, Strzałk.553, brąz, 60 mm |
I UNC |
250 zł 250 zł
803 | POLSKA Stanisław Staszic-medal autorstwa J. Aumillera wybity w 1926 r z okazji 100-lecia śmierci, Aw: Popiersie w lewo i napis, Rw: Napis poziomy PAŚĆ MOŻE NARÓD WIELKI ZNIS.. |
500 zł | |
804 | POLSKA Towarzystwo Aptekarskie we Lwowie- medal autorstwa Wojtowicza 1928 r., Aw: Napis poziomy TOWA- RZYSTWU APTEKARSKIEMU WE LWOWIE W 60-ROCZNICĘ ZAŁOŻENIA, niżej sześć sy.. |
I UNC |
200 zł 250 zł
805 | POLSKA 350-lecie Uniwersytetu Wileńskiego- medal wybity w 1929 r., Aw: Dwa popiersia w prawo i napis w otoku STEFAN BATORY ZAŁOŻYCIEL JÓZEF PIŁSUDSKI WSKRZESICIEL 1579-1929,.. |
II+ EF+ |
300 zł 240 zł
806 | POLSKA I rocznica śmierci J. Piłsudskiego- medal autorstwa St. K. Ostrowskiego 1936 r., Aw: Leżąca głowa marszałka, napis w otoku, daty 1935 12.V. 1936, Rw: Żołnierze niosąc.. |
I- UNC- |
1 500 zł 1 200 zł
807 | POLSKA Matka Boska Częstochowska- medal autorstwa K. Goetza 1939 r., Aw: Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i napis w otoku GNADENBILD VON TSCHENSTOCHAU, data 1939, Rw: Orz.. |
I UNC |
200 zł 450 zł
808 | POLSKA medal projektu Zbigniewa Bema, wykonany w Szwajcarii przez firmę Huguenin na pamiątkę internowania w latach 1940-1945 2 Dywizji Strzelców Pieszych w Szwajcarii, 1945.. |
I UNC |
125 zł 210 zł