Aukcja 23 / 750

USD/PLN: 4.100 | EUR/PLN: 3.770 | data: 24-02-2001
Jesteś w: A23  MEDALE  POLSKA

medal autorstwa Otto Hammeraniego wybity na pamiątkę ucieczki księżniczki Klementyny Sobieskiej z Insbrucku do Rzymu w 1719 r., Aw: Półpostać księżniczki w lewo i napis w otoku, sygn.OTTO HAMME- RANI F, Rw: Księżniczka w bidze w lewo, w tle ruiny Rzymu, statek i wschodzące słońce

Numer: 750
Opis: POLSKA. medal autorstwa Otto Hammeraniego wybity na pamiątkę ucieczki księżniczki Klementyny Sobieskiej z Insbrucku do Rzymu w 1719 r., Aw: Półpostać księżniczki w lewo i napis w otoku, sygn.OTTO HAMME- RANI F, Rw: Księżniczka w bidze w lewo, w tle ruiny Rzymu, statek i wschodzące słońce; napis w otoku FORTVNAM CAVSAM QVEM SEQVOR CVSTODIBV MDCCXIX, H-Cz.5960 R3, srebro 47.2 mm, 51.04 g, medal wybity według projektu J. H. Lochnera z 1737 r., piękna patyna, egzemplarz z kolekcji Karolkiewicza
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 24-02-2001
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Cena wywoławcza: 3 200 zł
Cena wylicytowana: 3 600 zł
Ilość odsłon: 1249